Конкурси від Держкіно будуть на визначені теми. Які саме?

Голова Держкіно Марина Кудерчук, архівне фото. Фото: Державне агентство України з питань кіно

Очільниця Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук заявила, що у 2024 році автори фільмів будуть подавати на державні конкурси роботи на визначені теми.

Про це вона сказала в інтерв'ю "Укрінформу".

Зараз команда проговорює, що на конкурсних відборах Держкіно потрібно визначати тематику, щоб не вийшло непорозумінь, як-от у 2018 році, коли на конкурсі патріотичного продукту переміг мультфільм "Кузюка", який, за словами Кудерчук, є звичайною анімацією для дітей.

У 2022 році конкурси призупинилися, Держкіно мусило виплатити ту підтримку українським проєктам, яку законтрактували раніше. Кудерчук нагадала, що на наступний рік із держбюджету України на кіновиробництво виділили 559 млн гривень (у проєкті бюджету спершу закладали 618,3 млн грн — ред.). Тож конкурси для кіномитців поновлять із 2024 року.

Попередньо, теми будуть за такими напрямами:

  • документальне кіно, зокрема документування воєнних злочинів;
  • ігрове: дитячо-підліткове та історичне.

На думку Кудерчук, дитячі та підліткові фільми та серіали будуть мотивувати підлітків у виборі професії, а також виховувати патріотизм і бажання робити щось не тільки для себе, а для друзів, формувати повагу до батьків, до інших людей. А історичне кіно розповідатиме про видатних постатей України.

"Тому що ми без цього далеко не доїдемо: росіяни у нас крадуть історію, привласнюють наші історичні постаті, нашу стародавню Русь, яка до них не має жодного стосунку", — пояснює голова Держкіно.

На запитання, чи допускатимуть на конкурси комедійні проєкти, посадовиця відповіла, що "у будь-якому фільмі, навіть драматичному чи історичному, завжди є місце гумору".

Наприкінці листопада Держкіно підрахувало, що фільми, вироблені Україною за підтримки агентства, принесли державі цьогоріч 31,4 млн гривень прибутку. Це в 4,5 раза більше, ніж у 2022-му. Але надалі таких великих касових зборів не слід очікувати: успіх 2023 року стався завдяки довгоочікуваним прем'єрам, як-от "Мавка" та "Довбуш".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media