Фільм про евакуацію українців "Звідки куди" отримав премію від Міжнародної асоціації документального кіно

Кадр із фільму "Звідки куди" . Фото надане командою фільму

Документальний фільм польського режисера Мачека Гамели про евакуацію українців з прифронтових територій "Звідки куди" (In the Rearview) отримав Pare Lorentz Award від Міжнародної асоціації документального кіно.

Про це 13 грудня повідомила команда фільму в соцмережах.

"Ця нагорода багато значить для нас, адже вона названа на честь безстрашного режисера, який вірив, що кіно має величезний потенціал для покращення соціальної справедливості та освіти, а також сам задокументував жах війни", — йдеться у повідомленні.

Під час нагородження режисер Мачек Гамела зауважив, що стрічка — про "перманентну кризу біженців, з якою ми стикаємося в усьому світі і яка торкнулася більшої кількості людей, ніж будь-коли раніше", і він сподівається, що фільм покаже, чому важливо якнайшвидше закінчувати війни.

І ми сподіваємося, що війна в Україні також закінчиться в осяжному майбутньому.

Pare Lorentz Award вручають фільмам, що відповідають духу фільмів режисера Паре Лоренца, на честь якого у 2011 році було засновано фонд.

Команда стрічки продовжує нагадувати за кордоном про російську агресію проти України. Цими днями покази відбулися у Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Чикаго.

Про що фільм Гамели

Стрічка "Звідки куди" — це повнометражний документальний фільм, який ілюструє збірний образ українських переселенців: дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення Росії змушені були залишити свої домівки і їхати у невідоме майбутнє.

Події стрічки відбуваються в евакуаційному бусику. Водієм був сам режисер фільму Мачек Гамела.

Бортова камера здебільшого спрямована на пасажирів фургона, що сидять на задньому сидінні, фіксуючи їхній стан, коли вони їдуть далі від бойових дій, залишаючи позаду своїх синів, чоловіків і домівки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media