Перейменування вулиці Булгакова і Повітрофлотського проспекту: нові назви підтримали в опитуванні

Повітрофлотський проспект. Коментарі.UA

У застосунку "Київ Цифровий" 8 грудня завершилося опитування щодо перейменування декількох топонімів у столиці. Ось що підтримали жителі.

Повітрофлотський проспект

В опитуванні взяло участь понад 38 тисяч людей. Найбільшу кількість голосів зібрав варіант "проспект Повітряних Сил". За нього проголосували 90 % респондентів. Цю назву, як і низку інших, рекомендувала експертна група.

"Сучасні Повітряні сили ЗСУ — спадкоємці героїчного Повітряного флоту Української Народної Республіки. Мають на озброєнні винищувальну, бомбардувальну й транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська", — йдеться в описі.

Також експерти пропонували інші варіанти перейменувань, але їх підтримали менше: на честь художника-пейзажиста Михайла Беркоса (1 % голосів), 38-го президента США Джеральда Форда (1 %) та 32-го президента США Франкліна Рузвельта (2 %), українського археолога Сергія Бібікова (1 %).

Останній із запропонованих варіантів — проспект Європейського Союзу (5 %). В лютому такою ініціативою до Київради виступив ексміністр закордонних справ України Олександр Огризко. Звернення підписала низка громадських активістів. У ньому йдеться про необхідність "відобразити рух України до Європейського Союзу у назвах вулиць" та "символізувати інтеграцію до ЄС".

Однак не всі сприйняли заяву позитивно. Наприклад, історик і громадський діяч Антон Короб зареєстрував на сайті Київради власну петиціюпроти зміни топоніма. Пропозицію Огризка він назвав "маніпуляцією" і "спробою притягнути назву проспекту «за вуха» до комуністичної ідеї".

Це вже вдруге проходить опитування щодо перейменування Повітрофлотського проспекту. Пів року тому жителі Києва підтримали перейменування на Повітрянофлотський проспект. У КМДА назву не підтримали, Київрада теж провалила голосування.

Які ще вулиці пропонують перейменувати:

  • вулиця Червонозаводська — вулиця Олексія Бездольного (36 % голосів);
  • вулиця Огарьова — вулиця Олександра Оксанченка (33 % голосів);
  • вулиця Петра Запорожця — вулиця Чорних Запорожців (76 % голосів);
  • вулиця Булгакова — вулиця Вахтанга Кікабідзе (26 % голосів);
  • провулок Яблочкова — провулок Компанійський (28 % голосів);
  • вулиця Туполєва — вулиця "Мрії" (26 % голосів)
  • вулиця Сурикова — вулиця Дениса Монастирського (66 % голосів);
  • вулиця Білгородська — вулиця Василя Овсієнка (27 % голосів).

Остаточне рішення щодо зміни топонімів має ще затвердити Київська міська рада.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media