YouTube та TikTok додають нові функції з фільтрації коментарів: зміни для користувачів

Вікіпедія

Коментарі у соціальних мережах лишаються важливим інструментом, адже вони забезпечують прямий зв'язок авторів контенту з глядачами й читачами. Однак не завжди вони слугують для обміну думками, часто там виливають хейт і образливі слова. Тому компанії впроваджують нові функції, щоб забезпечити творцям контенту безпечний простір.

Суспільне Культура розповідає, які зміни чекають на коментарі у TikTok та YouTube.

Фільтрування коментарів у TikTok

Компанія ByteDance, що володіє платформою TikTok, заявила, що продовжує зосереджуватися на безпеці спільноти та запускає серію ініціатив #swipeouthate.

Там додають, що ця ініціатива повʼязана із напливом контенту і коментарів про війну Ізраїлю з ХАМАС.

"Ми створили нову робочу групу з протидії ненависті та дискримінації в межах нашої команди довіри та безпеки, яка розробляє агресивний план подальшої боротьби з ненависницькою поведінкою у відповідь на нещодавнє зростання, з особливим акцентом на антисемітизм та ісламофобію", — йдеться у повідомленні.

Експерти з ByteDance працюватимуть над підготовкою модераторів. Також у планах розширити спільноти авторів до єврейських, міжконфесійних і ЛГБТК+груп.

Ще одним кроком компанії стануть нові інструменти для фільтрації коментарів під відео.

Функція "Режим нагляду за коментарями" дозволить автоматично відібрати схожі на вже видалені повідомлення. Ще одна особливість функції передбачає можливість автоматично видаляти коментарі від не-підписників.

"Ми хочемо переконатися, що кожен автор на TikTok знає про доступні йому інструменти. Ми починаємо підказувати новим авторам після того, як вони опублікують своє перше відео, і нагадувати про ці інструменти вже відомим авторам, які ще не користувалися ними", — додають у компанії.

Модерація коментарів у YouTube

Разом з тим YouTube впроваджує нове налаштування модерації коментарів — "Пауза". Це дозволить забороняти глядачам додавати нові коментарі.

Раніше творці відео та модератори каналів були змушені повністю вимикати коментарі, щоб проглянути і відфільтрувати їх. Тепер можна буде заборонити лишати нові коментарі, але глядачі бачитимуть всі попередні.

"Ця функція була в експерименті протягом деякого часу, і ми дуже раді, що можемо розгорнути її для всіх на основі позитивних відгуків, які ми отримали під час тестування", — додають у компанії.

У YouTube додають, що експериментальна група користувачів повідомила, що це дозволяє їм почуватися безпечніше і завдяки новій опції вони мають "більшу гнучкість".

Опція "Пауза" розташована в налаштуваннях, у верхньому правому куті панелі коментарів на сторінці перегляду в застосунку або в YouTube Studio.

Нова функція в YouTube. Фото: @YouTubeCreators/X

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media