"Книжкова хвиля" і Хвильовий: УІК анонсував третій Національний тиждень читання

Афіша до події Українського інституту книги Національний тиждень читання 2023. Графіка: Український інститут книги

Український інститут книги (УІК) 1 грудня оголосив програму заходів третього щорічного Національного тижня читання. Акція відбудеться 4–10 грудня в різних містах України, а у фокусі тижня — Микола Хвильовий.

Про це УІК повідомив у себе на сайті та в Instagram.

Мета акції — спонукати сходити до бібліотеки чи книгарні, об'єднати українців навколо читання — як на щодень, так і на довгі роки. Упродовж читацького тижня (з 4 по 10 грудня) відбудеться низка літературно-мистецьких заходів по всій Україні: флешмоби в соцмережах, фахові дискусії, читацькі клуби, літературні вікторини та обговорення.

Міста, що приймуть у себе програмні події, — це Київ, Львів, Харків, Хмельницький, Одеса, Луцьк, а також село Богданівка на Київщині.

Гасло акції — "Бути своїми". Як зазначають організатори тижня, назва нагадує про важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, особливо під час війни. "Ми переконані, що читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави", — пише УІК.

У фокусі Національного тижня читання буде постать письменника Миколи Хвильового, адже 13 грудня Україна відзначатиме 130 років від дня його народження. На честь Хвильового та інших митців "розстріляного відродження" у київській книгарні "Сяйво" 7 грудня проведуть літературно-музичний вечір "По той бік творчості".

Одна з найважливіших подій у межах читацького тижня — акція "Книжкова хвиля". Учасники збиратимуть книжки українським бібліотекам, які постраждали внаслідок бойових дій або окупації. Щоб долучитися, треба купити будь-яку книжку в одній із київських книгарень — партнерів акції й залишити на подарунок бібліотекам. А вам натомість дадуть безоплатний квиток на книжковий ярмарок Kyiv Book Weekend, що відбудеться в столиці 8–10 грудня.

Користувачі соцмереж можуть підтримати флешмоб тижня читання. Інститут запрошує писати пости з гештегами #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми й позначати офіційні сторінки УІК.

Суспільне Культура є офіційним медіапартнером Національного тижня читання.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media