Користуватися TikTok можна! Суд у Монтані скасував першу заборону застосунку в США

Колаж Суспільне Культура

Суд у штаті Монтана (США) скасував першу заборону TikTok, яка мала набрати чинність із 1 січня. Суддя заявив, що вона порушує права користувачів на свободу слова.

Про це 1 грудня повідомили у Reuters.

Окружний суддя США Дональд Моллой заявив, що заборона штату "порушує Конституцію більш ніж одним способом" і "перевищує повноваження штату".

Він також зазначив, що користувачі TikTok добровільно надають свої особисті дані, а чиновники штату стверджують, що додаток краде дані користувачів. За його словами, вони виправдовували заборону в Монтані "патерналістськимПатерналізм — це така система взаємовідносин, при якій право прийняття важливих рішень для забезпечення загального блага делегується більш авторитетним, старшим та досвідченим людям. аргументом".

У TikTok заявили, що задоволені тим, що суддя "відхилив цей неконституційний закон, і сотні тисяч жителів Монтани можуть продовжувати самовиражатися, заробляти на життя і знаходити спільноту в TikTok".

Представник офісу генерального прокурора штату Монтана Остін Кнудсен, який захищав заборону, зазначив, що це рішення є попереднім і все може змінитися. Там додали, що чекають "повної юридичної аргументації щодо закону, який захищає жителів Монтани від отримання і використання їхніх даних Комуністичною партією Китаю".

У чому суть закону

Штат Монтана хоче заборонити магазинам застосунків Google та Apple пропонувати TikTok на території штату, але не накладатиме жодних санкцій на осіб, які користуються цим додатком. Заборона мала набрати чинності 1 січня 2024 року.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що група користувачів подала до суду, стверджуючи, що закон порушує Першу поправкуПерша поправка до Конституції гарантує свободу совісті, слова і друку, право на мирні збори і право звернення до уряду з петиціями про припинення зловживань. до Конституції: "Монтана не може заборонити своїм жителям переглядати або публікувати в TikTok не більше, ніж вона могла б заборонити Wall Street Journal через те, хто є його власником, або через ідеї, які він публікує".

До суду подала і сама компанія TikTok Inc. Там стверджували, що Монтана перевищує свої повноваження, намагаючись законодавчо врегулювати питання національної безпеки, замість того, щоб передати їх федеральним регуляторам.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media