В Україні розробляють гру про Голодомор. Головна героїня — 10-річна дівчинка, яка втратила сім'ю

Кадр із гри Famine Way ("Голодний шлях") про Голодомор. Фото: Steam

Український розробник відеоігор STELLARIUM розповів про гру, присвячену темі Голодомору. Події розгортаються у селі на Харківщині. За сюжетом головна героїня гри дівчинка Оленка втратила сім'ю та вирушає в подорож, щоб знайти близьких.

Сторінка гри вже є на сервісі для геймерів Steam. Автори запустили інформаційну кампанію про гру в соцмережах, а більше про задум розповіли для "Детектора медіа".

Гра Famine Way ("Голодний шлях") — це пригодницька 2D-історія в жанрі adventure. Вона підходитиме для персональних комп'ютерів та мобільних пристроїв.

Перші анонси з'явилися в мережі 20 листопада, трейлер на YouTube запустили 24 листопада, напередодні 90-ї річниці Голодомору. Саму гру планують презентувати на День незалежності України, 24 серпня 2024 року. А якщо виникнуть певні затримки, то до наступних, 91-х роковин Голодомору.

Розробники підкреслили, що в Росії проти них та їхнього проєкту вже розгорнули інформаційну кампанію. Гру висміюють, зокрема, представниця МЗС Росії Марія Захарова та пропагандист-телеведучий Володимир Соловйов.

Сюжет гри Famine Way

"Голодний шлях" показує життя однієї сім'ї з села Переяснівка Харківської області. Головна героїня — дівчинка Оленка, якій 10 років. Її тато і старший брат узяли коштовні речі та вирушили шукати їжу, проте не повернулися. Мама іде на те, щоби вкрасти зерно для порятунку Оленки та її молодшої 5-річної сестри. Її затримують комуністи та кажуть віддатися їм за їжу, інакше стратять. Мати відмовляється, її розстрілюють. Потім на руках в Оленки помирає сестричка.

До самотньої дівчинки прибивається лелека. Перша думка — з'їсти його, але вона цього не робить, відчуває відповідальність за птаха, він стає для неї другом і супутником. Оленка перестає розмовляти через стрес. У моменти панічних атак, страху (наприклад, коли чує російську мову від комуністів) вона грає на сопілці, яку їй подарував брат. У надії, що можна знайти батька і брата, дівчинка вирушає з рідного села на пошуки — та й щоб не померти з голоду.

Особливості гри

В грі не буде таких традиційних елементів комунікації як діалоги, описи та сутички. Гравець досліджуватиме віртуальний світ через предмети довкола та музику.

"Гра має на меті поширити тему Голодомору серед широкої аудиторії. Наше завдання — показати той жах, який пережив український нард, очима маленької Оленки. Висвітлити злочинну політику радянської влади проти українського народу та проти людяності", — розповідають розробники у себе на сторінці в Instagram.

"У грі створено низку механік, пов'язаних із Голодомором, щоб гравець сам міг пережити такий досвід. Є механіки, скеровані на пошук їжі та її приготування. Є квест, де гравцю потрібно буде зуміти приготувати ремінь. Є реалістичний момент із церквою, коли потрібно сховати іконостас й обрядові речі, та багато іншого", — зазначає Соломія з команди розробників у коментарі "Детектору медіа".

STELLARIUM попередив, що у грі будуть сцени насильства та мультиплікаційні елементи жорстокості. Також траплятиметься ненормативна лексика та елементи жахів і психологічного трилера.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media