Директор британського музею прокоментував скандал із Грецією

Греція повторила давнє прохання про "возз'єднання" скарбів Парфенону з іншими скульптурами під храмом, який вони колись прикрашали, заявивши, що поділ творів мистецтва між Лондоном і Афінами — це все одно, що "розрізати Мону Лізу навпіл". Однак заплановані переговори так і не відбулися, а директор музею прокоментував скандал. Фото: Justin Norris

Директор Музею Вікторії та Альберта у Лондоні Трістрам Гант прокоментував суперечку з Грецією щодо повернення скульптур Парфенону. Наразі вони зберігаються у Британському музеї.

Про це повідомляє The Guardian.

Гант висловився на тлі того, що напередодні британський прем'єр Ріші Сунак скасував зустріч із грецьким колегою, на якій мали обговорити повернення експонатів. Гант заявив, що піклувальникиПіклувальників або опікунів музеїв може призначати адміністрація або влада. Вони можуть встановлювати політику музею, контролювати управління та фінансування музеїв повинні "обґрунтовувати", чи варто зберігати експонати в їхніх колекціях, чи повертати їх до країн походження, але натомість їхні дії обмежені законодавством.

"Я глибоко переконаний, що опікуни музейних колекцій повинні мати автономію над цими колекціями і мати можливість вирішувати, чи зберігати їх у Великій Британії, чи позичати іншим музеям по всьому світу — або ж розпочати розмову про реституцію та репатріацію", — прокоментував Гант.

За його словами, схожі процеси вже відбуваються в багатьох недержавних музеях, наприклад у Музеї Горнімана в південному Лондоні, який повернув бронзові вироби з Беніну, викрадені з Нігерії.

Греція неодноразово зверталася до Британського музею з проханням повернути назавжди 2 500-річні скульптури, які британський дипломат лорд Елджин вивіз із храму Парфенон в Афінах на початку XIX століття, коли був послом в Османській імперії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media