Зеленський і Залуський: Театр на Подолі змінив прізвище героя у виставі за п'єсою Карпенка-Карого — коментар режисера

Вистава "Хазяїн". Фото: Іван Уривський

У київському Театрі на Подолі відбулась прем'єра вистави "Хазяїн" за п'єсою драматурга Івана Карпенка-Карого, автором сучасної постанови став режисер Іван Уривський. Одне з прізвищ героїв вистави змінили — економ Зеленський у виставі Уривського має прізвище Залуський.

Про це написав у Facebook головний редактор видання "Главком" Микола Підвезяний.

"Зеленський у творі («Хазяїн» Карпенка-Карого — Ред.) скаржиться на підлеглих йому «холопів», що «силу мають», боїться, що вони «можуть наговорити зайвого»… І ось у новій постанові у Театрі на Подолі за версією режисера Уривського події «Хазяїна» перенесені у сучасність, і Зеленський тут вже став… Залуським", — зазначив Підвезяний.

У дописі він поставив запитання, чи можна такі зміни вважати цензурою. В коментарях почали активно це обговорювати.

Закиди прокоментував режисер вистави Іван Уривський. За його словами, у виставі деякі персонажі об'єднані в одного, тож і деякі прізвища змінені. "Бо не хотілось використовувати дешевий прийом і спекуляції на відомому прізвищі, щоб потішити глядача, та і в структурі вистави це виглядало б недоречно", — зазначає режисер.

Він додає, що "деякі персонажі взагалі відсутні, навіть жінки виконують чоловічі ролі". Також, за словами Уривського, вистава скорочена та не має елементів національних костюмів.

"Всі персонажі (особливо прізвища) п'єси та вистави є вигаданими та не відповідають реальності і дійсності, не мають на меті когось образити чи скомпрометувати. А центральним персонажем є вівці, тому приходьте і робіть висновки самі!", — підсумовує режисер.

Афіша вистави "Хазяїн". Фото: Олександр Єгоров

Микола Підвезяний опублікував другий допис. Він зазначив, що засуджує заклики бойкотувати Театр на Подолі та хейтити акторів чи режисера, а також спроби політизувати мистецтво.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media