Поет Південної Кореї відсидить понад рік через вірш за об'єднання з КНДР

Прапор Північної Кореї підіймають під час церемонії привітання команд на 19-х Азійських іграх у Ханчжоу, Китай, 22 вересня 2023 року. Фото: AP Photo/Aaron Favila

Суд Південної Кореї засудив 68-річного чоловіка на 14 місяців ув'язнення за те, що той у своєму вірші схвально відгукувався про Північну Корею та обстоював об'єднання під соціалістичним режимом Пхеньяна.

Про це написало видання The Korea Herald.

Центральний окружний суд Сеула в понеділок визнав 68-річного жителя Південної Кореї винним у порушенні Закону про національну безпеку. Той у вересні 2016 року подав на північнокорейський сайт свій вірш "Спосіб об'єднання". Вірш переміг у місцевому конкурсі.

Як пише BBC, чоловіка звати Лі Юн Соп.

Суд виголосив йому вирок — 14 місяців ув'язнення — та на один рік позбавив виборчого права й права обіймати певні посади.

Твір оспівує переваги об'єднання під соціалістичним режимом КНДР, зокрема такі як надання безплатного житла, освіти, охорони здоров'я і рівень зайнятості. Письменник також наголосив на потенційному зниженні рівня самогубств.

У 2013 році він залишав коментарі, вихваляючи Північну Корею в новинах про військових КНДР, а у 2014–2017 роках розміщував ідеологічний контент на південнокорейських сайтах. Лі Юн Соп і раніше отримував термін за вихваляння "антиурядових організацій" — мав 10 місяців в'язниці.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media