У Національному науково-природничому музеї НАН повністю відсутнє опалення — працівники пояснюють ситуацію

Фото: Big Kyiv

Національний науково-природничий музей НАН України заявив, що не має опалення "внаслідок відсутності державного фінансування та будь-яких субсидій на оплату комунальних послуг".

Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного науково-природничого музею.

В установі зазначили, що в експозиційних залах температура ледь сягає 12 градусів, і тому попросили відвідувачів залишатися у верхньому одязі. Також вони опублікували реквізити для благодійної допомоги музею.

Згодом музей опублікував другий допис, де розповів більше про ситуацію, "зважаючи на шквал обурення і збільшення напруги", що виникли в коментарях до допису про опалення.

У музеї розповідають, що він був заснований НАН України і функціонує як наукова установа Академії наук, тому претензії щодо утримання будівлі до київської влади і Мінкультури "не за адресою".

Щодо Академії наук музейники зазначають, що президія НАНУ допомагає тримати установу "на плаву": допомогли після руйнувань 10 жовтня 2022 року, влітку музей отримав додаткові приміщення для фондосховищ і фінансування ремонту. Також виділили кошти на просочення дерев'яного даху протипожежними засобами. Однак у музеї наголошують, що будівля потребує коштів на ремонт тепло-, водо- та електромережі: лише встановлення клімат-контролю перевищує декілька мільйонів євро.

За словами музейників, президія НАНУ намагається компенсувати і відсутність фінансування на комунальні послуги, і значне недофінансування заробітної плати працівникам музею, "але біда в тому, що і в Президії дуже обмежені можливості. І до тих пір, доки наука у країні буде в «загоні», наш музей буде «мерзнути». І тут не справа у війні. Так було і до війни. Наразі ми просто докладаємо всіх зусиль на виживання".

Борг музею за тепло за сезон 2022–2023 становить 400 тисяч грн, потреби інституції на обігрів у сезон — близько 1,2 млн грн. Після оплати боргу тепло обіцяють ввімкнути, йдеться в дописі.

У музеї також написали, коли буде звіт про донати на заміну вибитих після російського обстрілу вікон. За словами працівників, роботи продовжувалися весь поточний рік — обстріл відбувся 10 жовтня 2022 року, — тому вони відзвітують у грудні.

"Частково ми отримали кошти на відновлення від держави згідно з Указом Президента України, решта була сплачена з ваших донатів. Таким чином ми спромоглись залишок коштів на благодійному рахунку використати на заміну вікон з іншого боку будівлі музею і частково оплатили борг за теплоенергію минулого року".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media