Український культурний фонд оцифрує графіті Бенксі, створені на Київщині

Вечірній Київ

Роботи британського стритарт-художника Бенксі, які він створив у Києві, Ірпені та Бородянці, оцифрують та розмістять у віртуальній галереї, яка буде доступна широкому загалу.

Про це пише Міністерство культури та інформаційної політики України.

Проєкт із цифровізації "НУАРТ" ("Новий Український АРТ") презентували у Києві 22 листопада. Команда вже провела фотометрію та сканування артоб'єктів Бенксі. Нині завершує роботу над сайтом проєкту та розміщенням цифрових 3D-версій графіті у віртуальній галереї, що буде доступна незабаром для широкого загалу.

"Завдяки сучасним AR/VR-технологіям будуть створені не лише умови для збереження робіт Бенксі, а й можливість збільшити кількість аудиторії, як української, так і світової, що зможе ознайомитися зі стінописами", — пишуть у МКІП.

Бенксі — анонімний вуличний художник, який ніколи не розкривав свою особу. Він створює стритарт і графіті на соціальну та політичну тематики. Митець не з'являвся в публічному просторі з 2003 року. Його персональна виставка "Бенксі проти Бристольського музею" відбулась у 2009 році, а згодом у 2023 році в Глазго.

Бенксі залишив свої роботи й в Україні. Зокрема, у Бородянці, Ірпені, Києві. Ці графіті художник створив уже під час повномасштабної війни. На Майдані Незалежності в Києві їх захистять антивандальним склом.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media