Україна візьме участь у Монреальському книжковому салоні в Канаді

Фото: Salon du livre de Montréal

46-й Монреальський книжковий салон (Salon du livre de Montréal 2023), найбільший франкомовний ярмарок книги у Північній Америці відбуватиметься з 22 до 26 листопада. Це найбільша книжкова подія Квебеку, і цьогоріч там буде представлений національний український стенд.

Про це повідомляє "Читомо".

Цьогорічна тема заходу — Être Humain, що означає "бути людиною", і за словами організаторів, підкреслює об'єднавчу силу читання. Організатори українського стенда Український клуб Монреалю (Club Ukrainien de Montréal) представили близько сотні назв книжок, з них понад 20 — у перекладах французькою мовою.

Хоч ярмарок націлений на локальну аудиторію і не позиціює себе як міжнародний майданчик, окрім українського стенда у ньому також взяли участь марокканські видавці та стенд штату Луїзіана (США). Також салон стає місцем зустрічі українців, які шукають українську літературу, та місцевих ентузіастів, які прагнуть вивчити українську мову.

Ярмарок відвідає Андрій Курков із презентацією свого роману L’Oreille de Kyiv, опублікованого в видавництві LEVI наприкінці жовтня 2023 року.

Салон відбудеться у трьох форматах:

  • як літературний фестиваль на різних локаціях по місту;
  • у ярмарковому форматі, що буде відкритий як для широкої аудиторії, так і для роботи агентів та правовласників у зоні "ярмарку перекладів";
  • онлайн.
Український стенд на Монреальському книжковому салоні в Канаді. Фото: Salon du livre de Montreal

Український стенд реалізовано завдяки підтримці Посольства України у Канаді, Українського інституту книги, Української каси Desjardins та компанії Meest, що стала основним логістичним партнером стенда. Крім того, фінансово долучилися місцеві депутати Квебеку в межах провінційної програми підтримки волонтерської діяльності. Ініціатива є некомерційною, а виручені кошти організатори обіцяють переказати доброчинним проєктам на підтримку України.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media