Станьте другом Григорія Сковороди: музей Харківщини закликає допомогти з консервацією

Зруйнований російським обстрілом музей Григорія Сковороди на Харківщині. Травень 2022 рік. Фото: t.me/synegubov

Музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області, який у травні 2022-го був зруйнований від російського авіаудару, оголосив про акцію "301 Справжній друг Сковороди". Команда просить небайдужих задонатити для консервації музею.

Про це йдеться на сайті інституції.

Меморіальний комплекс філософа та поета Григорія Сковороди потребує негайних протиаварійних та консерваційних робіт, яких досі не зробили. Що більше часу минуло, то більше руйнувань з'являється.

Тому команда музею оголосила про проєкт "301 Справжній друг Сковороди" для збереження меморіального комплексу до моменту його повної реставрації. Ціль проєкту — зібрати 3 млн грн. Для цього учасникам пропонують оголосити в межах цього великого проєкту власні маленькі збори по 5 тисяч грн. Акцію приурочили до прийдешнього 3 грудня, коли виповнюється 301 рік від народження Григорія Савича.

"Ми закликаємо підтримувати армію, бо вона зберігає життя тут і зараз. Донати на потреби ЗСУ першочергові. Та за можливості просимо долучитись до підтримки музею — культурної спадщини України, яка формує національну свідомість та зберігає пам'ять для майбутніх поколінь", — пише музей.

Кожен учасник за долучення до збору отримає:

  • особистий номер "друга Сковороди";
  • дизайн-віжуал зі своїм фото та номером для соцмереж;
  • карабін зі своїм номером "як згадку про Спільнотворення та акт Дружби".

Що відомо про музей Сковороди на Харківщині

На території музею — могила та улюблені місця філософа Григорія Сковороди: криниця й дуб, під яким він любив працювати. Національний музей Григорія Сковороди зруйновано прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня. Внаслідок обстрілу поранення отримав 35-річний син директора музею, який залишився охороняти приміщення. Приміщення було знищене, однак найцінніші експонати не постраждали. В зруйнованому росіянами будинку філософ жив та творив, в ньому ж і помер 9 листопада 1794 року.

На відновлення музею жертвували кошти Святослав Вакарчук та гурт Kalush Orchestra.

Будівлю музею не законсервували через відсутність фінансування та технічні причини. У травні директор облдепартаменту культури та туризму Едуард Павленко розповів Суспільне Харків, що невідомо, коли саме знайдуть кошти на відновлення будівлі. Наприкінці 2022 року на консервацію виділили 2 млн гривень.

У липні голова Харківської ОВА Олег Синєгубов говорив, що музей Сковороди планують законсервувати до зими 2023 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media