Шукаємо форми роботи з відвідувачами: музей Шевченка прокоментував заняття з йоги під час виставки фото

Ексклюзивно
AP Photo/Peter Dejong

У Національному музеї Тараса Шевченка заявили, що погодилися на пропозицію спортивної студії Smartass провести йогу, бо шукають різні способи роботи з відвідувачами.

Про це команда музею повідомила у коментарі Суспільне Культура.

"Простір музею — це майданчик для різних заходів, зокрема, які говорять і про війну, і про цивільне життя в умовах цієї війни. Серед яких — і заняття для підтримання психологічного здоров'я, як-от йога", — зазначають у музеї.

Команда наголошує, що до них приходять діти і дорослі на майстеркласи, сім’ї військових та тимчасових переселенців на екскурсії, люди, які цікавляться Тарасом Шевченком та постійною експозицією музею, тимчасовими виставками чи самою локацією.

"Всі ці відвідувачі різні, проте небайдужі, і завжди радіємо, коли бачимо, що важкість війни в наших стінах їх відпускає, а діти та їхні батьки — усміхаються. Ми зацікавилися пропозицією спортивної студії провести у музеї захід для підтримання ментального здоров'я людей, адже музей шукає форми роботи з відвідувачами, які допоможуть їм триматися. Саме тому ми погодилися провести заняття з йоги у приміщенні музею, зауважте — музею, а не виставки", — пояснили у музеї.

Скандал у музеї Шевченка через йогу

19 листопада музей дозволив спортклубу Smartass провести заняття з йоги. Воно відбулося в залі, де зараз проходить виставка World Press Photo 2023. Організатори йоги закрили зображення російсько-української війни завісами, зокрема заховали знімок Євгена Малолєтки з вагітною жінкою, яку несуть на ношах після обстрілу пологового будинку в Маріуполі.

Першою про цей випадок написала журналістка Крістіна Бердинських. Фотокореспондент Євген Малолєтка написав, що музей нібито хотів зняти роботи заради заняття, але організатори виставки їм заборонили, тому фотографії закрили простирадлами.

"По всьому світу проходять виставки World Press Photo, де таких казусів не допускають. Що вже говорити про країну, в якій триває війна", — прокоментував фотограф.

Організатори виставки World Press Photo у коментарі для Суспільне Культура розповіли, що дізналися про захід з анонсу в Instagram. Вони наголошують, що зверталися до музею з проханням "пояснити ситуацію і перенести подію на інші дати, після закінчення виставки, або в інше приміщення" — проте "не зустріли розуміння". Організатори не підтримують рішення музею, але юридичних важелів впливу не мають.

У Smartass перепросили за інцидент. У студії заявили, що тренування мало проходити "за наявності попередньої експозиції", проте її змінили на виставку воєнних фото. Саме заняття було благодійним.

Водночас директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус у коментарі "УП" зазначив, що не згоден з обуренням людей. Також він звинуватив організаторів World Press Photo у "роздмухуванні скандалу довкола події".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наші YouTube та TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media