У Києві відкриється виставка з нагоди 10-ї річниці Революції гідності

Афіша до виставки "Майдан: народження мрії. Перший бій". Національний центр «Український Дім»/Facebook

Музей Майдану та "Український дім" запрошують на виставку "Майдан. Народження мрії. Перший бій" з нагоди 10-ї річниці Революції гідності. Її можна буде відвідати з 21 листопада по 3 грудня.

Виставку розмістили на трьох поверхах "Українського дому" (вул. Хрещатик, 2, Київ).

"Десять років тому українці остаточно сформулювали нашу національну ідею. Вона викристалізувалася на Майдані. Цей ідеал означено двома ємними словами – «Гідність» і «Свобода». Так звучить наша національна ідея. Ідея, яку ми виборюємо дотепер", — кажуть організатори.

Також вони обіцяють, що відвідувачі зможуть "поринути в атмосферу найпотужнішого у світі мирного протесту, згадати перебіг подій, побачити оригінальні речі майданівців, унікальні артефакти з протестів, відтворені окремі локації ініціатив Майдану та твори революційного мистецтва".

Окрім цього, "Український Дім" анонсує в межах виставки дискусійні майданчики, кінопокази, майстеркласи, та екскурсії.

Одна зі складових проєкту — фотовиставка "Останній бій" з роботами фотографа, волонтера, воїна Володимира МиронюкаВолодимир «Джон» Миронюк (1963 – 2023) — громадянин США родом із Львівщини. 2013 року прибув в Україну, щоб взяти участь у Революції Гідності. Від початку російської агресії виїхав на Донбас у складі добровольчого загону "Правого сектору". З 2014-го фотографував героїв визвольної боротьби. Коли відбулося повномасштабне російське вторгнення 2022 року, Володимир знову повернувся до України, регулярно брав участь у бойових діях. 25 вересня 2023 року загинув у бою біля села Курдюмівка. На камері зберігся його останній репортаж..

Фотографії з експозиції Володимира Миронюка. Національний центр «Український Дім»/Facebook

Відкриття експозиції "Майдан. Народження мрії. Перший бій" відбудеться 21 листопада о 17:00. Після нього відбудеться показ та обговорення фільму "Євромайдан SOS".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media