Американські письменники закликають припинити вогонь у Секторі Гази

Письменниця Алія Білал зачитала заяву від імені всіх фіналістів. Фото: @el_pais/X(Twitter)

Більшість фіналістів Національної книжкової премії США зробили колективну заяву із закликом до припинення вогню у війні між Ізраїлем та Палестиною. Лист із таким же закликом опублікувала письменниця Енн Буєр, яка на знак протесту пішла з посади поетичної редакторки The New York Times.

Про заклик американських письменників повідомило видання Time of Israel.

20 з 25 фіналістів виступили із закликом припинити вогонь у війні Ізраїлю з ХАМАСом в Газі. Письменниця Алія Білал зачитала заяву від імені всіх фіналістів.

"Ми виступаємо проти безперервних бомбардувань Гази й закликаємо до припинення вогню, щоб задовольнити гуманітарні потреби палестинського цивільного населення, особливо дітей. Ми однаково виступаємо проти антисемітизму, антипалестинських настроїв та ісламофобії, визнаючи людську гідність усіх сторін. Подальше кровопролиття не сприяє забезпеченню тривалого миру в регіоні", — йдеться у заяві.

У зв'язку з цим один зі спонсорів премії — організація Zibby Media — відмовився від фінансування події. Генеральна директорка Зіббі Овенс зазначила, що номінанти вирішили використовувати платформу для "просування пропалестинського, антиізраїльського порядку денного". Вона також назвала дії авторів такими, що сприяють "дискримінації Ізраїлю та єврейського народу".

Власний лист написала і лауреатка Пулітцерівської премії 2020 року, американська письменниця Енн Буєр. Вона вважає, що Ізраїль веде війну проти народу Палестини і що єдиний прибуток від арабо-ізраїльської війни — це прибуток виробників зброї та зацікавлених у продажах нафти.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАСу вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАСу на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні. Ізраїльський уряд 8 жовтня запровадив воєнний стан в країні.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль буде нести "загальну відповідальність за безпеку" в Секторі Гази "на невизначений період" після закінчення війни проти ХАМАСу. Він також додав, що Ізраїль погодиться на припинення вогню у Гази, коли ХАМАС звільнить усіх заручників.

Станом на 19 листопада Ізраїль і ХАМАС не досягли угоди щодо тимчасового припинення вогню. Сполучені Штати продовжують працювати над досягненням угоди між двома сторонами.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media