Нью-Йорк став 34-м штатом, який визнав Голодомор геноцидом українського народу

. Суспільне Дніпро

Ще один штат у США визнав Голодомор 1932–33 років геноцидом українського народу — відповідне рішення ухвалили в Нью-Йорку.

Про це повідомила посолка України Оксана Маркарова.

Макарова подякувала губернаторці штату Кеті Гокул за солідарність з Україною, а також команді Генерального консульства України в Нью-Йорку та українській громаді.

19 листопада у Нью-Йорку пройшли заходи із вшанування пам'яті жертв Голодомору. Зокрема — у соборі Святого Патрика священники різних конфесій відправили молебень за жертвами Голодомору.

"Сьогоднішній захід був по-особливому зворушливим. Собор був вщент заповнений людьми, і не лише українцями, які приїхали з різних штатів, щоб разом помолитися і вшанувати пам’ять мільйонів українців, які померли внаслідок штучного голоду, спланованого і реалізованого сталінським режимом", — написала посолка.

У грудні 2018 року обидві палати Конгресу Сполучених Штатів визнали Голодомор 1932–33 років геноцидом українського народу.

Нью-Йорк став 34-м штатом, який визнав Голодомор геноцидом, до цього таку прокламацію видали у штаті Айова.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media