Amazon скорочує кілька сотень працівників голосового асистента Alexa

Amazon, ілюстративне фото. Sun Times

Компанія з онлайн-продажу товарів і послуг Amazon 17 листопада оголосила, що звільнить кількасот працівників із підрозділу голосових помічників Alexa. Їх має замінити генеративний штучний інтелект.

Про це повідомляють Reuters та CNBC.

Як ідеться в повідомленнях ЗМІ, 17 листопада зранку працівникам розіслали листа, у якому написали, що усунуть декілька сотень посад у підрозділі Alexa. Причини — зміщення бізнес-пріоритетів і зосередження на розробці нових форм штучного інтелекту.

"Оскільки ми продовжуємо робити винаходи, то переорієнтовуємо деякі наші зусилля на те, щоб краще відповідати нашим бізнес-пріоритетам і тому, що, як ми знаємо, має найбільше значення для клієнтів. Це передбачає максимізацію наших ресурсів і зусиль, спрямованих на генеративний ШІ", — говорить Деніел Рауш, віцепрезидент Alexa і Fire TV.

Alexa — це голосовий асистент, який можна використовувати для встановлення таймерів, запитів пошуку, відтворення музики або як центр домашньої автоматизації.

17 листопада компанія вже зв'язалася з канадськими та американськими колегами, яких буде звільнено з Alexa. Наступного тижня планує повідомити працівників у Індії. Терміни в інших країнах залежать від місцевих правил.

Reuters додає, що в листопаді 2023-го Amazon припиняє роботу в різних підрозділах, зокрема в музичному та ігровому відділах, а також у деяких відділах кадрів.

Скорочення в Amazon

За цей рік в Amazon скоротили понад 27 тисяч робочих місць і згорнули багато своїх збиткових ініціатив. Зокрема, компанія повідомляла, що її бізнес з пристроїв і послуг не є прибутковим. Велике скорочення відбувається тому, що під час пандемії коронавірусу Amazon найняла дуже багато працівників. До кінця 2021 року їхня кількість становила понад 1,6 млн людей, тоді як наприкінці 2019-го, перед пандемією, було 798 тисяч.

У січні 2023 року через повільне зростання онлайн-продажів та можливу рецесію попрощалися з 18 тисячами працівників, писав Bloomberg. Здебільшого люди були з відділів роздрібної торгівлі, пристроїв, рекрутингу та управління персоналом.

Про звільнення ще 9 тисяч працівників оголосили в березні 2023-го. Це стосувалося вже команд із підрозділів хмарних обчислень, реклами, кадрів та Twitch — писало CNBC.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media