Держорганам рекомендують писати доступніше

Засідання уряду, Київ, 17 листопада 2023 року. Фото: Урядовий портал

Кабінет Міністрів України 17 листопада схвалив рекомендації для органів влади, щоби ті викладали інформацію доступно для сприйняття.

Відповідну ухвалу погодили під час засідання уряду, пише Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП).

Рекомендації складаються з понад 30 пунктів, за допомогою яких суб'єкти владних повноважень мають переформатовувати тексти для легкого читання. Згідно з документом, що ухвалив Кабмін, держоргани не повинні перевантажувати свої тексти надмірною кількістю інформації.

Ці нові рекомендації допоможуть будь-кому з громадян сприймати повідомлення від влади спрощеною та доступною мовою, пише МКІП.

"Сьогодні ми не можемо витрачати час на інформацію, що є складною для сприйняття. Чиновники грішать тим, що надають багато розʼяснень, які ускладнюють сприйняття викладеного матеріалу. Ухвалення такого розпорядження — реальний крок до розуміння змісту головних інформаційних меседжів урядових документів",  — прокоментував т. в. о. голови МКІП Ростислав Карандєєв.

Як ідеться в повідомленні міністерства, тепер структура повідомлення має бути простою, логічною, послідовною та однозначною. Речення повинні повідомляти одну ідею. Важлива інформація має бути на початку документа, її краще виділити жирним шрифтом або рамкою. Держслужбовцям радять уникати абревіатур, професійної лексики та скорочень, а також розміщення тексту на зображеннях або шрифтів із засічками. Також не радять ставити кілька посилань в одному рядку.

До того ж ці рекомендації допоможуть реалізувати положення Конвенції про права осіб з інвалідністю. Як зазначив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, документ спрямований на те, щоб повідомлення від влади могли отримати люди з порушенням інтелектуального розвитку, зокрема люди з інвалідністю, а також інші категорії населення, яким складно розуміти інформацію.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media