LEGOwithUKRAINE: UNITED24 розіграє набори конструкторів на основі українських пам'яток

Уточнено
Колаж Суспільне Культура. Скриншот із сайту UNITED24

Фандрейзингова платформа UNITED24 об'єдналася з разом із LEGO Creators, щоб зібрати кошти на відбудову України. У межах ініціативи #LEGOwithUKRAINE кожен охочий може взяти участь у розіграші унікального набору конструкторів, створених на основі українських пам'яток.

Про це повідомив міністр цифрового розвитку Михайло Федоров.

Українські пам'ятки з LEGO створили Артур Самков з Польщі, Максим Мітякін з України та Євген Тонєв зі США. У межах акції можна виграти київський монумент "Україна-Мати", кримське Ластівчине гніздо та маріупольську водонапірну вежу.

"Українські LEGO-пам'ятки це можливість уже зараз долучитися до відбудови та популяризувати архітектурну спадщину України", — зазначає Федоров.

Конструктори представлені в п'ятьох екземплярах. Їх розіграють серед тих, хто до 28 листопада 2023 року пожертвує $24 або більше на відбудову України.

Модельки конструкторів. Скриншот із сайту UNITED24

"Для проєкту з UNITED24 я обрав Ластівчине гніздо, тому що для мене воно асоціюється з Кримом та викликає приємні спогади про канікули з родиною на півострові. Це туга за нашим, українським Кримом", — зазначає Артур Самков, співавтор проєкту "Мінімісто", що спеціалізується на популяризації української архітектури за допомогою LEGO.

Співзасновник спільноти Ukrbricks, визнаної LEGO, Максим Мітякін розповідає, що створив "Україну-Мати", бо це одна з найвідоміших пам'яток Києва і багато іноземців одразу її упізнають.

Автор моделі маріупольської водонапірної вежі Євген Тонєв зазначає, що це не просто іграшка, а зв'язок з історією. Він додав, що зіткнувся з багатьма технічними й емоційними викликами під час розробки моделі.

Кожна цеглинка приносила спогади — шум дитячих ігор біля її стін, радісні та сумні миті життя міста. Тому я намагався показати кожну деталь з повагою до історії, знаючи, що для багатьох вежа — символ рідного дому. Сподіваюся, кожен, хто візьме цей набір у руки, відчує мужність та витривалість Маріуполя.

Усі зібрані кошти спрямують на відновлення зруйнованих російськими військами житлових будинків у Київській області.

Наступні конструктори UNITED24 планує випустити вже навесні 2024 року.

Уточнено. У першій версії новини йшлося, що LEGO створили конструктори. Однак ці моделі створили окремі митці з оригінальних деталей LEGO, а не сама компанія випустила окремі набори з українськими пам'ятками. Перепрошуємо за неточність.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media