Активісти запустили флешмоб поцілунків у Церкві св. Андрія у Львові, де знімали кліп Жадана і Соловій

Ілюстративне фото: Getty Images

Обʼєднання "Військові ЛГБТК+" закликало долучатися до флешмобу й цілуватися в Церкві св. Андрія у Львові, де гурт "Жадан і Собаки" та Христина Соловій зняли частину кліпу на пісню "Серце". Флешмоб почався зі світлини, де цілуються двоє дівчат.

Відео, де цілуються двоє хлопців, спільнота опублікувала у соцмережах.

"Закликаємо усі гей-пари приходити до Церкви св. Андрія, Львів, і цілуватись таким чином нагадувати тим, хто проводить там свої обряди, те, що вони не мають сили засуджувати і карати за любов", — зазначив очільник об'єднання Віктор Пилипенко.

У підписі до відео він додав, що їх не пустили досередини — сказали, що йде прибирання: "Хоч прибирань ми там через скло дверей не побачили".

Колаж Суспільне Культура. Фото: Alina Shubska/Facebook, скриншот із відео спільноти "Військові ЛГБТІК+"

Кліп Жадана і Соловій і звільнення настоятеля церкви

20 жовтня Сергій Жадан та Христина Соловій випустили спільний кліп на пісню "Серце", зйомки якого частково відбувалися в храмі святого Андрія у Львові.

Окрім того, у відео з'являються кадри з жінками, які цілуються. Це викликало негативну реакцію представників церкви.

Зокрема, представники парафії святого Андрія, отців Василіян УГКЦ закликали музикантів видалити відео з мережі. А ієромонах УГКЦ, отець Юстин (Юрій) Бойко записав відео, у якому пояснив, які саме, на його думку, християнські цінності було порушено. Він виокремив кадр, де цілуються дві дівчини, через який звинуватив співаків у "пропаганді ЛГБТ".

У програмі "20:23" Жадан і Соловій розповіли, що церква — це метафора і ніякого святотатства в роботі не закладалося.

На початку листопада настоятеля Церкви святого Андрія усунули від виконання обов'язків. Отець Михайло Лучків був парохом церкви понад 22 роки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media