Пушкіна і Щорса геть: уряд дозволив демонтувати пам'ятники російським і радянським діячам

Важливо
. Пам'ятник Пушкіну в Києві. Фото: КМДА

Кабінет Міністрів підтримав рішення, яке дозволяє вилучити з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення та демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу й іншим російським і радянським діячам.

Про це 10 листопада повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

"Триває звільнення українських міст та української культури від комуністичної, радянської та російсько-імперської нечисті. Місцева влада має остаточно очистити простір від маркерів антиукраїнської політики — демонтувати та перемістити пам'ятники", — зауважив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

У відомстві ще у вересні 2023 року заявляли, що ініціюють таке звернення до уряду.

У Мінкульті додали, що з реєстру вже прибрали:

  • пам'ятник Пушкіну на Берестейському проспекті;
  • пам'ятник Щорсу на бульварі Шевченка;
  • могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку;
  • монітор "Железняков" по вул. Електриків;
  • пам'ятник екіпажу бронепоїзда "Таращанець" в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською в Києві.

А також пам'ятники Пушкіну, Суворову та Ушакову в Житомирі, Харкові, Одесі, Ізмаїлі та Херсоні.

Така постанова Кабміну ухвалена на вимогу законів "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" й "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

Раніше в КМДА повідомляли, що в Києві уже демонтували значну кількість об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР. Однак ще чимало обʼєктів є памʼятками національного значення, і для того, щоб усунути їх із громадського простору необхідне рішення Кабінету Міністрів.

"Щойно документ затвердять, місто одразу зможе законно демонтувати ці об’єкти", – наголосила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media