Страйк акторів призупинено: у Голлівуді дійшли угоди з кіностудіями

. VALERIE MACON/AFP via Getty Images

Профспілка голлівудських акторів SAG-AFTRA заявила, що домовилася про попередню угоду з Альянсом продюсерів кіно і телебачення (AMPTP), завершивши цим 118-денний страйк.

Про це йдеться на сайті профспілки.

"Ми раді та з гордістю повідомляємо вам, що сьогодні ваш телевізійний / театральний комітет з перемовин одноголосно проголосував за схвалення попередньої угоди з AMPTP. Станом на 00:01 9 листопада наш страйк офіційно призупинено, а всі місця для пікетів закриті. Найближчими днями ми повідомимо про урочистості по всій країні", — написав у своїй заяві переговорний комітет.

Про що домовилися актори Голлівуду

  • SAG-AFTRA стверджує, що після домовленостей члени профспілки матимуть найбільший прибуток в історії.
  • Також ухвалили нові положення щодо згоди та компенсації, які захистять акторів від шкоди ШІ.
  • Вперше встановлюється винагорода за показ на стримінгових сервісах.
  • Пенсійні та медичні ліміти суттєво підвищені.
  • Значно підвищили винагороду для досвідчених виконавців.

"Ми уклали контракт, який дозволить членам SAG-AFTRA з усіх категорій будувати стійку кар'єру. (...) Повні деталі угоди не будуть надані, доки її не перегляне Національна рада SAG-AFTRA", — йдеться у повідомленні.

Альянс продюсерів кіно і телебачення теж написав офіційний пресреліз про припинення страйку акторів: "Попередня угода представляє нову парадигму. AMPTP радий досягнути попередньої угоди та сподівається, що індустрія відновить роботу над оповіданням чудових історій". Як пише Альянс, зарплати акторам зростуть найбільше за останні 40 років.

Раніше Суспільне Культура розповідало, які фільми через страйк затримуються і як це впливає на кіновиробництво в США. Зокрема, "Місія неможлива 8" затримується майже на рік — дату прем'єри посунули на 23 травня 2025 року.

Головна креативна директорка Walt Disney Animation Studios Дженніфер Лі в інтерв'ю для BBC говорила, що страйк акторів може зупинити виробництво анімації. Вона додала, що поки вдавалося "тримати справу на плаву", але час є "ймовірно, до кінця року", перш ніж це вплине на роботу.

Чому страйкують актори у Голлівуді

Актори Голлівуду приєдналися до страйку сценаристів у липні 2023 року.

У своїй заяві SAG-AFTRA (профспілка акторів) написали, що за останні 10 років серйозно зменшився рівень оплати акторам — адже розвивається галузь потокових продуктів. Крім того, представникам творчих професій загрожує розвиток штучного інтелекту. AMPTP відмовився визнати, що новітні зміни в галузі мистецтва та економіці мали негативний вплив на медіафахівців.

Актор Джордж Клуні очолив групу зірок, які запропонували профспілці, щоб ті, хто заробляє більше, платили більше профспілкових внесків.

У заяві SAG-AFTRA йдеться про те, що вони "вдячні за те, що кілька наших найуспішніших членів долучилися, щоб запропонувати ідеї та підтримку", але зауважують, що це все одно ніяк не вплине на майбутній контракт.

Вони заявили, що страйк триватиме "стільки, скільки буде потрібно".

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що Гільдія сценаристів завершила страйк, підписавши новий трирічний контракт. Тому деякі розважальні шоу повернуться в ефір. Однак через те, що актори страйкували далі, фільми та серіали перебували на "стопі".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media