Третє листопада в історії: фото Єлизавети II, Джейн Фонди та Лондона

Фанати Девіда Бові у макіяжі чекають на концерт артиста у Нью-Йорку, 3 листопада 1974 році. Фото: AP Photo/Suzanne Vlamis

Цього дня 49 років тому британський музикант та співак Девід Бові виступав у Radio City Music Hall у Нью-Йорку. Фотограф зафіксував двох фанатів співака, які прийшли на концерт із макіяжем, що відсилає до альбому Бові Aladdin Sane.

Суспільне Культура зібрало ще шість фото, які зробили третього листопада у різні роки.

3 листопада 1940

Німецькі війська вночі бомбардували Лондон. Постраждала частина госпіталю Святого Томаса. Зранку люди почали розбирати завали.

Лондон після німецького бомбардування 3 листопада 1940 року. Фото: AP Photo

3 листопада 1952

Британська королева Єлизавета II разом із сестрою, принцесою Маргарет на вар'єте-шоу в театрі "Палладіум" у Лондоні.

Королева Єлизавета II та принцеса Маргарет у театрі в Лондоні, 3 листопада 1952. Фото: AP Photo

3 листопада 1966

У Флоренції розпочалися значні опади, які спричинять повінь. Тоді загинула 101 людина, пошкоджень зазнала архітектура та твори мистецтва, що зберігалися у місті.

Річка Арно виходить із берегів та заповнює вулиці Флоренції, 3 листопада 1966. Фото: AP Photo

3 листопада 1970

Американська акторка Джейн Фонда вийшла на протест на підтримку темношкірих сквотерів, яких поліція намагалася виселити з квартир, що належать місту Новий Орлеан. Цього дня Фонду також затримала поліція через те, що вона нібито вдарила ногою офіцера.

Джейн Фонда на протесті, 3 листопада 1970. Фото: AP Photo/Jack Thornell

3 листопада 1983

Американська активістка та вдова Мартіна Лютера Кінга Коретта Скотт Кінг обіймає співака Стіві Вандера після того, як президент США Рональд Рейган підписав указ про запровадження національного свята — Дня народження Мартіна Лютера Кінга (відзначають у третій понеділок січня).

Коретта Скотт Кінг обіймає Стіві Вандера у Вашингтоні, 3 листопада 1983. Фото: AP Photo/Ron Edmonds

3 листопада 1984

У Нью-Делі відбулася кремація прем'єр-міністрки Індії Індіри Ґанді, яку вбили 31 жовтня. Прах політикині розвіяли над Гімалаями та схилами Гіндукушу.

Кремація Індіри Ґанді в Нью-Делі, 3 листопада 1984. Фото: AP Photo/Jim Bourdier

Крім того, 3 листопада відбулися трагічні події для української культури. В урочищі Сандармох, на території Росії, стратили 151 українця, зокрема Леся Курбаса, Миколу Зерова, Миколу Куліша, Валер'яна Підмогильного, Володимира Чехівського. Загалом в урочищі з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року розстріляли 1111 людей, зокрема 287 українців.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media