Сексуальне насильство — злочин проти людяності: уряд Німеччини визнав його воєнним злочином

Фото: Суспільне Хмельницький

Федеральний уряд Німеччини ухвалив закон, згідно з яким сексуальне насильство в зонах воєнних дій кваліфікуватимуть у німецьких судах як воєнний злочин і злочин проти людяності.

Про це 2 листопада повідомило видання DW.

В уряді Німеччини впевнені, що це дозволить у майбутньому притягувати до відповідальності винних навіть тоді, коли злочини здійснювали в іншій країні.

Федеральна міністерка у справах сім'ї Ліза Паус зауважила: "Сексуалізоване насильство, особливо щодо жінок, уже давно систематично використовують терористи у збройних конфліктах по всьому світу як тактична зброя".

Вона додала, що цей закон є реакцією уряду на злочини, які вчиняють російські військові на території України. А також на демонстративне сексуальне насильство бойовиків ХАМАСу над єврейськими жінками.

Сексуальне насильство під час російсько-української війни

Станом на червень 2023 року Офіс генпрокурора зафіксував щонайменше 195 випадків сексуального насильства, і на першому місці за кількістю сексуальних злочинів — Херсонщина, на другому Київщина і на третьому Донеччина.

13 із цих випадків — щодо дітей. Про підозру в скоєнні таких злочинів повідомлено 16 особам, а до суду направлено обвинувальні акти стосовно п'ятьох випадків.

"Свідчення постраждалих кажуть про те, що в багатьох випадках вони чули під час ґвалтування «ти народиш дитину і вона буде росіянином, вас тут не буде». Тому це ще один доказ, що це політика геноциду", — про це на заході Acting for Survivors до Міжнародного дня боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту розповіла Олена Зеленська.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media