Живий голос Леннона: слухайте останню пісню The Beatles, створену завдяки ШІ

. www.comumonline.com

Британський гурт The Beatles нарешті випустив свою "фінальну" пісню. Її демоверсію створив приблизно у 1979 році Джон Леннон, а тепер за допомогою штучного інтелекту її вдалося записати разом з усіма музикантами.

Пісню Now and Then створив Джон Леннон наприкінці 1970-х років. У 1994-му вдова Леннона Йоко Оно подарувала демозапис Полу Маккартні. Щоб закінчити пісню, він скористався штучним інтелектом.

"Ми змогли взяти голос Джона і очистити його за допомогою штучного інтелекту, — сказав Маккартні. — Потім ми можемо звести запис, як ви зазвичай робите. Це дає певну свободу дій".

Пол Маккартні і Рінго Старр спродюсували нові партії для пісні, включно з партіями для гітари, записаними Джорджем Гаррісоном у 1995 році, а продюсер Джайлз Мартін додав нове струнне аранжування. У нову пісню додано беквокал з оригінальних записів Here, There and Everywhere, Eleanor Rigby та Because.

Текст пісні типовий для пізніх пісень про кохання, які Леннон писав у другій половині своєї кар'єри. Здебільшого вірші майже закінчені, хоча було кілька рядків, які Леннон не дописав на демозаписі.

Видання BBC зазначає, що реліз може стати останнім для, можливо, найвеличнішого гурту в історії рок-музики.

"Слухати, як Джон і Пол разом співають перший приспів, як вони зливаються в рядку Now and then I miss you це, м'яко кажучи, надзвичайно потужно", — сказав Роб Шеффілд із журналу Rolling Stone.

Син Леннона Шон Оно Леннон також прокоментував створення треку: "Було неймовірно зворушливо чути, як вони працюють разом після всіх тих років, що батька не стало. Це остання пісня, яку мій батько, Пол, Джордж і Рінго зробили разом. Це як капсула часу, і я відчуваю, що все так і повинно було статися".

Чи буде відеокліп

Відеокліп на пісню презентують 3 листопада. Його створив режисера Пітер Джексон, ролик міститиме раніше неопубліковані кадри, серед іншого "кілька дорогоцінних секунд" з найпершого відомого фільму The Beatles, надані барабанщиком гурту Пітом Бестом та його братом Роагом.

Останній розповів, що купив ці кадри у людини, яка використовувала кінокамеру для зйомки виступу гурту в залі пресвітеріанської церкви Святого Павла в Біркенгеді в лютому 1962 року, за вісім місяців до виходу дебютного синглу.

Команда Джексона покращила якість, і "це виглядає абсолютно фантастично", — сказав Роаг.

Це також єдиний відомий запис виступу гурту в шкіряних костюмах. Він знятий до того, як Піта Беста звільнили і замінили на Рінго Старра.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media