З бібліотеки Варшавського університету викрали близько 80 російських книг XIX століття

Ілюстративне фото: pexels.com

З бібліотеки Варшавського університету викрали колекцію рідкісних російських книг — близько 80 примірників XIX століття. Колишня директорка бібліотеки підозрює, що їх вкрали на замовлення для російських аукціонів.

Про це повідомляють польські ЗМІ.

Директорку бібліотеки Анну Володько після розголосу звільнили. Вона написала, що в середині жовтня працівники відділу доступу до фондів Варшавського університету виявили крадіжку восьми томів російських видань XIX століття: "Один читач залишив на своєму робочому місці порожні обкладинки та муляжі замість оригінальних видань з колекції бібліотеки".

В установі проаналізували, які видання XIX століття нещодавно замовляли до читального залу. Завдяки цьому виявили, що загалом зникли 80 книжок: замість близько 80 томів повернули муляжі.

Колишня директорка додала, що подібний інцидент нещодавно трапився у Латвійській національній бібліотеці. Тому є підозра, що ці крадіжки роблять на замовлення, бо всі викрадені книги виключно російськомовні. Володько зауважила, що подібні книжки з'являються в пропозиціях аукціонних будинків і антикварів, які працюють на російському ринку.

Ректор університету Алоїз Новак призначив комісію, яка має пояснити, як сталося зникнення. Він також розпорядився провести аудит правил і процедур видачі колекції на тимчасове користування.

Крім того, ректор скасував рішення від 2020 року про перенесення читального залу колекцій ХІХ століття до загального читального залу, яке "спричинило численні негативні наслідки з точки зору нагляду за колекціями університету".

У поліції повідомили, що їм повідомили про крадіжку восьми книжок XIX століття. Цю справу передали до прокуратури, поки нікого не затримували.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media