"Сліди антивампірських практик": польські археологи знайшли 400-літнє поховання "вампірів"

Фото: @MeetOurWorld/X(Twitter)

Польські археологи у селі Пʼєн знайшли останки дитини та жінки, датовані XVI–XVII століттями. Скелети були прикуті до труни. Це відкриття привертає увагу до вірувань у вампірів.

Про це повідомляє видання CNN та польські ЗМІ.

Дослідники розкопували безіменне масове кладовище в селі П'єн, коли виявили останки дитини, ймовірно, хлопчика у віці близько шести-семи років. Розкопками керував Даріуш Полінський, археолог з Університету Миколи Коперника в Торуні.

"Спочатку він був похований у вертикальному положенні, обличчям вниз, з трикутним залізним замком під ногами", — сказав Полінський.

Він додав, що могила хлопчика була унікальною і що жодних інших дітей, похованих у подібних умовах, не було виявлено: "Насправді було зрозуміло, що навісний замок певним чином закривав цю могилу, був захисним пристроєм проти мертвої дитини".

Фото: @wakajugbe/X(Twitter)

Череп "вампіра". Фото: @IpIndependent/X(Twitter)

Фото: @IpIndependent/X(Twitter)

Фото: @IpIndependent/X(Twitter)

Фото: @IpIndependent/X(Twitter)

Полінський зазначив, що на цвинтарі також були знайдені серпи й монети або камені, які клали в рот похованим. У XVI столітті люди боялися демонів і таких істот як вампіри, на яких, за їхніми уявленнями, могли перетворитися померлі, якщо вони не помруть "доброю смертю".

Також команда знайшла тіло жінки в могилі, також замкненій на замок. Жінку описали як "вампіра" і знайшли череп із зеленим нальотом на піднебінні, водночас у могилі дитини знайшли, серед іншого, фрагмент щелепи, що також частково позеленів.

Полінскі сказав, що обидві знахідки в П'єні демонструють "більш-менш чіткі сліди антидемонічних (або антивампірських) практик". Археологи також натрапляли на інші дивні середньовічні практики, покликані зупинити вампірів і зомбі.

"Була також велика кількість могил з камінням... які також мали захищати від померлих. Їх клали в різних місцях [на тілі], наприклад на лікті, на гортань або на шию", — розповіли дослідники.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media