Журналісти Суспільного отримали нагороду "Європейський журналіст 2023"

. Суспільне Мовлення

Журналісти Суспільного Мовлення отримали нагороду "Європейський журналіст 2023" за документальні проєкти та розслідування про війну в межах міжнародного конкурсу PRIX EUROPA.

Переможців конкурсу оголосили 27 жовтня на церемонії нагородження, повідомляє пресслужба Суспільного Мовлення.

На PRIX EUROPA 2023 у різних категоріях також були номіновані документальні проєкти Суспільного:

  • "Капелани. Віра на війні"

"Капелани. Віра на війні" — документальний проєкт Суспільного про трьох капеланів: Василя Вирозуба, Леоніда Болгарова та Олександра Чокова. 26 лютого 2022 року на судні "Сапфір" вони вирушили з пошуково-рятувальною місією на острів Зміїний, щоб забрати тіла нібито загиблих українських прикордонників. Через погрози росіян атакувати корабель екіпаж українського судна потрапив у полон.

  • "Буча: Розстріл на Києво-Мироцькій"

Це розслідування Суспільного про розстріл російськими військовими трьох друзів — молодих волонтерів. Настя Яланська, Максим Кузьменко, Сергій Устименко 4 березня вирушили з-під Києва, щоб завезти допомогу в притулок для тварин у Забуччі, а також відвідати батьків одного з волонтерів. Вони стали жертвами російських військових у Бучі, на вулиці Києво-Мироцькій.

  • "Музиканти і війна"

Радіодокументальний проєкт "Музиканти і війна" присвячений історіям про те, як музична спільнота виборює перемогу України в тилу. У проєкті звучать голоси українських музикантів, чиї життя, як і долі усіх українців, докорінно змінилися з початку повномасштабного вторгнення.

  • "Щоденник вцілілої"

Документальний проєкт "Щоденник вцілілої" від команди журналістів-розслідувачів Суспільного створений на основі щоденника жительки села Ягідне, що на Чернігівщині. Журналісти розказали про 28 днів виживання у підвалі сільської школи, куди російські військові силоміць загнали понад 350 жителів села.

Нагороду вручила генеральна директорка Rundfunk Berlin-Brandenburg Ульріке Деммер. Вона зазначила: "Щодня ви будуєте духовний бастіон проти жаху".

Президентка PRIX EUROPA та генеральна директорка Bayerischer Rundfunk Катя Вілдермут наголосила, що вільна та незалежна якісна журналістика зараз необхідна як ніколи.

Про PRIX EUROPA

Це найбільш впливовий фестиваль серед європейських мовників, який підтримується Європейською мовною спілкою. Заснований Європейським Парламентом, Європейською Комісією та Європейським культурним фондом у 1987 році, сьогодні він перетворився на найвпливовіший загальноєвропейський фестиваль серед європейських мовників.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media