Нова книжка Сергія Жадана і дві книжки про Росію: що рекомендує The New York Times у новому випуску

. Фото — Іван Самойлов

У новому номері американського видання The New York Times вийшла публікація зі списком нових видань. Цей список розпичинається книгою HOW FIRE DESCENDS: New and Selected Poems ("Як сходить вогонь: нові та вибрані вірші") Сергія Жадана, що вийшли англійською в перекладі Вірляни Ткач та Ванди Філіпс у видавництві Yale University Press.

У описі до книги йдеться: "У цих віршах, створених з 2016 по 2022 рік, український поет згадує тяжке становище своїх співвітчизників перед лицем російського імперіалізму та оплакує їхню смерть, «обмежену тишею, що з нею йде»."

Yale University Press

Загалом до списку увійшло вісім нових книжок. В переліку також можна знайти дві книги про Росію:

  • THE WIZARD OF THE KREMLIN ("Чарівник Кремля") Джуліано Да Емполі у перекладі Вілларді Вуда.

У книзі йдеться про Вадима Баранова, вигаданого радника Путіна, який досяг значних висот як політичний лідер та аналітик Кремля, перш ніж піти у відставку. Як пишуть автори The New York Times, цей роман "побудований як сповідальний та досліджує руйнівну природу влади".

До слова, ім'я цього персонажа збігається з двома реальними людьми. Один із них Вадим Баранов — російський та радянський письменник, що помер 17 квітня 2014 року. Він дотримувався соцреалістичного методу написання творів та описував Другу світову війну. Другий — Леонід Баранов — був одним з очільників формувания "Оплот" у Донецьку, обіймав кілька "стратегічних" посад у так званій ДНР, зокрема посаду голови так званого Міністерства безпеки ДНР. Він також був причетний до захоплення приміщень фонду "Ізоляція" та перетворення їх на катівню.

  • THE DISSIDENT: Alexey Navalny: Profile of a Political Prisoner ("Дисидент: Алєксєй Навальний: Профіль політичного в’язня"). Книжка написана Девідом Герсенгорном, редактором The Washington Post у Росії та Східній Європі.

Навального він називає "заклятим ворогом Путіна" та висвітлює його "вибухові антикорупційні розслідування", замах на вбивство у 2020 році та інші біографічні події.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media