Від книги до театру: в Лондоні поставлять сценічну адаптацію "Голодних ігор"

. Скриншот із фільму "Голодні ігри"

У Лондоні адаптують для театру серію антиутопічних романів американської письменниці Сюзанни Коллінз "Голодні ігри". Прем'єру вистави планують восени 2024 року.

Про це 24 жовтня повідомило видання Variety.

Режисером стане Меттью ДанстерМеттью Данстер — англійський театральний режисер і драматург. Його номінували на нагороду за найкращу режисуру на кінофестивалі Олів’є 2016 року за фільм "Шибеники"., а драматург Конор МакферсонКонор Макферсон — ірландський драматург, сценарист і режисер. На знак визнання його внеску у світовий театр у червні 2013 року Дублінський університетський коледж нагородив Макферсона ступенем доктора літератури. адаптує твір у живу театральну постанову.

В основі п'єси будуть події першої книги серії Коллінз, яка розповідає про змагання на смерть між молодими людьми, яких обирають за допомогою лотереї. Історія починається з того, як 16-річна Катніс Евердін зголосилася зайняти місце своєї молодшої сестри на 74-х щорічних Голодних іграх.

У пресрелізі сценічну версію описують як "захопливу історію про мужність, непокору та незламний людський дух".

"Я дуже рада співпрацювати з дивовижною командою Конора Макферсона та Меттью Данстера, оскільки вони представляють свою динамічну та новаторську інтерпретацію «Голодних ігор» на лондонській сцені", — прокоментувала Коллінз.

Макферсон зауважує, що історія, яку створила письменниця, нині продовжує резонувати "більше, ніж будь-коли", а також книжка чудово виражає "стійкість, впевненість у собі та незалежний моральний пошук".

Данстер додає, що пропозиція попрацювати над цим шоу "може бути найбільш захопливою роботою, яку я коли-небудь отримував".

Що таке "Голодні ігри"

Це роман-антиутопія американської письменниці Сюзанни Коллінз про шістнадцятирічну Катніс Евердін, яка змушена брати участь у так званих Голодних іграх на виживання.

Вперше книжку опублікували у 2008 році. За словами авторки, на написання роману її надихнув грецький міф про героя Тезея та чудовисько Мінотавра.

Стівен Кінг так відгукнувся про роман: "Карколомний роман «Голодні ігри» збурює, приголомшує, тримає в напрузі… Я просто не міг відірватися".

Фільм за книгою зняли у 2012 році. Роль Катніс виконала американська акторка Дженніфер Лоуренс.

У 2023 році вийде приквел до "Голодних ігор" — "Балада про співочих пташок і змій". Фільм розповідатиме про одні з перших ігор, а також про становлення майбутнього президента Сноу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media