Київська бієнале у Відні та Любліні присвячена війні в Україні: кого з українських художників там представлять

Відкриття Київської бієнале у Відні. Фото: kyivbiennial/Instagram

Триває Київська бієнале: виставки у Відні (Австрія) та Любліні (Польща) у межах проєкту представляють роботи, присвячені російсько-українській війні.

Про деталі подій повідомляють видання The Art Newspaper та галерея "Лабіринт".

Відень

У Відні в Augarten Contemporary куратори Сергій Климко, Гедвіґ Заксенгубер та Ґеорґ Шоллгаммер проведуть головну виставку. Вона триватиме з 17 жовтня до 17 грудня 2023 року.

Відень є головним місцем проведення Київської бієнале цього року, яка через вторгнення Росії перетворилася на загальноєвропейську подію, щоб продемонструвати, що європейський мистецький світ підтримує українців.

"Ми організували все це всього за чотири місяці як акт солідарності, — сказав співкуратор події Ґеорґ Шоллгаммер. — Ідея полягала в тому, щоб реінтегрувати діаспору українських художників, яка зараз розкидана по всій Європі, з тими, хто все ще живе в Україні, та з міжнародними колегами, які мають подібний досвід або вже працювали з Україною".

На відкриття виставки прийшло близько 2 000 відвідувачів.

Виставка у Відні. Фото: kyivbiennial/Instagram

Виставка у Відні. Фото: kyivbiennial/Instagram

Виставка у Відні. Фото: kyivbiennial/Instagram

Виставка у Відні. Фото: kyivbiennial/Instagram

Виставка у Відні. Фото: kyivbiennial/Instagram

Виставка у Відні. Фото: kyivbiennial/Instagram

Тут представлені роботи грецької художниці Джорджії Саґрі, французької мисткині Лор Пруво, німецького фотографа Вольфґанґа Тільманса, румунського мультидисциплінарного художника Дана Перьовського та українців:

  • художниці Катерини Лисовенко;
  • художниці Катерини Алійник;
  • режисерів Романа Хімея та Яреми Малащука;
  • фотографа Антона Шебетко.

Найбільша колекція робіт у Відні виставлена в галереї Augarten Contemporary. Друга локація — артпростір "Ніколи не вдома" — містить велику кількість робіт, присвячених ЛГБТК-спільноті в Києві як до, так і під час війни. У Neuer Kunstverein Wien представлені нові медіароботи, зокрема інсталяції у віртуальній реальності.

Багато з представлених робіт досліджують способи об'єднання фрагментів країни, яку художники були змушені покинути.

Люблін

У Любліні (Польща) у Galeria Labirynt Вальдемар Татарчук проведе виставку "Це лише виставка". Вона триватиме з 27 жовтня 2023 року до 22 січня 2024 року.

Це виставка робіт українських художників, які служать у ЗСУ. Організатори не оприлюднюють повний список митців: "По-перше, тому що ми хочемо, щоб вона була відкритою до кінця. По-друге, комунікація з художниками, які беруть участь у воєнних діях, не така проста, як з митцями-цивільними, що живуть у мирних країнах".

Організатори зазначають, що повномасштабне вторгнення Росії обмежило можливості українських митців займатися творчістю, брати участь у мистецькому житті: "Але ці зміни, спричинені війною, сфокусовані в житті українських художників-солдатів, як у лінзі. Тому саме вони є головними героями цієї виставки, і саме вони визначають її зміст".

Окрім українських художників, у виставці візьмуть участь митці з усього світу, які підтримали Україну, і цей список також буде відкритим.

"Це виставка про людей на війні та солідарність, і під час її проведення стане зрозуміло, чи це просто виставка, чи щось більше"

Що відомо про Київську бієнале

Київська бієнале — це міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, який проводять кожні два роки в Києві. Уперше захід відбувся у 2015 році. З початку Київську бієнале організовує Центр візуальної культури.

У 2019 році Київська бієнале стала частиною новоствореного Альянсу східноєвропейських бієнале сучасного мистецтва, до якого також належать Matter of Art у Празі, Biennale Warszawa та OFF-Biennale в Будапешті.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media