Виставки українських митців відкриваються у Бельгії та США

Уточнено
. Фото: Український інститут

У Брюсселі, столиці Бельгії, відкрилася виставка "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900–1930-х років", а в Нью-Йорку, США, відкривається проєкт State of Emergence — сучасних українських та іноземних митців.

Про це пише Національний художній музей України та Український інститут.

Виставка "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900–1930-х років" їздить європейськими столицями, був уже в Іспанії та Німеччині. Українська спадщина в евакуації під час російсько-української війни, і хоча її не можна побачити в Україні, із нею знайомляться у світі. Твори українського авангарду взяті з колекцій Національного художнього музею України та Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Тут представлені роботи українських модерністів, які творили у першій третині 20 століття. Це Казимир Малевич, Олександра Eкстер, Лазар Лисицький, Сара Шор, Михайло Бойчук та інші українські авангардисти.

Наталія Аношина, тимчасова повірена у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург, відвідала виставку та коментує для "Укрінформу": "Ми хочемо показати цей зв'язок між українським та європейським модернізмом, що ми — невіддільна частина європейської культури".

Куратори виставки — Костянтин Акінша, Катя Денисова, Олена Кашуба-Вольвач та Франциска Вандепіт.

Виставка триватиме в Королівському музеї образотворчого мистецтва Бельгії до 28 січня 2024 року. Для українців відвідування безоплатне.

Виставка State of Emergence ("Стан виникнення") створена в межах програми Українського інституту Visualise. Вона відкривається у Нью-Йорку і діятиме з 20 жовтня по 10 грудня у просторі NADA East Broadway. Там представлені роботи 20 художників з України, країн Європи, Лівану, Суринаму, США та Зімбабве.

Їхні імена: Алаа Мансур, Анатолій Бєлов, Борис Кашапов, Катя Лесів, Катя Лисовенко, Катя Гроховська, Ксенія Гнилицька, Леся Васильченко, Люба Дрозд, Марія Куліковська, Нікіта Кадан, Нона Інеску, Оксана Казьміна, Palliative Turn, Рейчел Моносов, Slinko, Терренс Мусеківа, Юлія Кривич, Хав'єр Роблес де Медіна та UKRAїNATV.

Одна з кураторок виставки Катінка Табакару закликає "вірити в закон збереження енергії. Усе, що було знищене, перетворюється на щось нове, несподівано прекрасне, безумовно потужне".

Табакару та друга кураторка експозиції Леся Кульчинська взяли за точку відліку війну Росії проти України, але розглядають надзвичайні ситуації в усьому світі, пропонуючи налагодити співпрацю між тими, хто пережили або досі проживає ці ситуації.

Оновлено о 14:47. Змінено назву виставки й додано джерело.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media