За 2023 рік мовний омбудсман отримав понад 3 тисячі скарг

. Футболка з написом: "Обережно, українська мова". Фото: УНІАН

З початку 2023 року українці подали понад 3 тисячі звернень про порушення мовного закону — найбільше звернень щодо сфери обслуговування, зокрема соціальних мереж, інтернет-представництв та інтернет-магазинів.

Про це уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив у ефірі Українського радіо.

За словами Кременя, медіа дедалі більше почали запрошувати експертів, які принципово не спілкуються українською, й окремі телеканали не хочуть їх перекладати державною мовою.

"По кожному з цих фактів ми готуємо звернення, в деяких ситуаціях ми проводимо заходи державного контролю", — зауважив він.

Водночас уповноважений констатував: переважна більшість українських театрів дотримуються вимог мовного закону.

Він також підтримав театри, які після початку повномасштабного вторгнення не тільки повністю змінили репертуар на україномовний, а й самі ініціювали зміну назви, прибравши слово "російський": "Тому я аплодую Харківському театру, Миколаївському художньому театру, Київському національному театру Лесі Українки, Одеському театру та іншим колективам, які всіляко сприяють тому, щоб мовна ситуація була під контролем і вона відповідала українській Конституції".

"Ми ніколи не були і не станемо поліцейським органом, але принципово захищаємо право громадянина України на інформацію та послуги державною мовою".
Фото: сайт Уповноваженого із захисту державної мови

Фото: сайт Уповноваженого із захисту державної мови

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media