Оголосили конкурс на найкращий меморіал школи Ягідного, яка стала концтабором за окупації

. ФОТО: Суспільне Чернігів (архів)

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України 18 жовтня оголосило архітектурний конкурс на найкращий проєкт меморіалу в Ягідному, що на Чернігівщині.

Про це йдеться на сайті конкурсу.

Держава хоче створити меморіальний комплекс у школі села Ягідне Чернігівської області. Школа була побудована у 1955 році, за 2 роки після заселення самого Ягідного, наймолодшого населеного пункту області.

Коли село внаслідок повномасштабного російського вторгнення Росії було окуповане, армія РФ змусила всіх селян вийти з домів та спуститися у підвал школи. Будівля ЗОШ стала штабом росіян, а її підвал — концтабором для всіх жителів села.

"Будівля школи є місцем злочину, символом жахливих подій, важливою частиною колективної пам’яті, уособленням жорстокості ворога. Героїчний досвід жителів села Ягідне та історична пам'ять про трагічні події мають бути повною мірою збережені в межах меморіального комплексу та отримати творче осмислення для наступних поколінь Українського народу", — пишуть організатори конкурсу.

Умови конкурсу

Взяти участь у конкурсі можуть громадяни України, поодинокі фахівці або їхня група, міждисциплінарні команди. Один автор може подати один проєкт. Приз — 50 тисяч грн.

Спочатку до 21 листопада триватиме реєстрація на конкурс, потім до 27 січня 2024 року — прийматимуть проєкти, а переможця оголосять 12 лютого 2024 року.

На конкурсі вітатимуться гнучкі, функціональні та екологічні проєкти. Внутрішнє оздоблення повинно відповідати місцевому контексту та його історії.

Має бути позначено місця страт і поховань місцевих жителів; збережені залишки трофейної техніки, капонірів, місць фортифікаційних укріплень окупанта з переосмисленням — це меморіальні експонати. У споруді мають бути простір для лекцій і заходів, кафе та укриття.

Детальніше — на сайті конкурсу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media