У Секторі Гази загинули 11 працівників ООН

Фото: UNRWA/Facebook

11 працівників ООН були вбиті під час авіаударів у Секторі Гази від 7 жовтня. Близько 220 тисяч палестинців перебувають у 92 сховищах ООН, ресурси вичерпуються.

Про це повідомило Агентство ООН з допомоги палестинським біженцям та з організації робіт на Близькому Сході (UNRWA).

Організація пише, що деякі працівники загинули у своїх домівках разом із сім'ями.

Цього ж дня, 11 жовтня, спершу було відомо про 9 убитих працівників унаслідок авіаударів по Сектору Гази.

"Захист цивільних осіб має першорядне значення, зокрема під час конфлікту. Вони повинні бути захищені, відповідно до законів війни", — написала після даних про смерті Джульєтт Тума, директорка з комунікацій UNRWA.

Робота ООН у Секторі Гази

Генсек ООН Антоніу Гутерріш стверджує, що співробітники ООН цілодобово працюють, щоб підтримати людей Гази. Близько 220 тисяч палестинців перебувають у 92 сховищах UNRWA.

А на сайті агентства у звіті станом на вечір 10 жовтня йшлося, що співробітники UNRWA працюють, щоби задовольнити потреби переміщених у прихистках. Однак деякі з приміщень уже переповнені та мають обмежений доступ до їжі, питної води та предметів першої необхідності. В агентства є понад 5300 працівників, які керують прихистками.

За даними Міністерства охорони здоров'я Палестини, загинуло 900 людей, зокрема 290 дітей. Ще 4250 отримали поранення в Секторі Гази.

Через авіаудар неподалік були поранені 16 переселенців, які переховувалися в школі ООН, двоє з них у важкому стані.

Лише 11 з 22 центрів охорони здоров’я UNRWA у Секторі Гази можуть надавати первинні медичні послуги протягом 3,5 год на добу. У медичних пунктах на вечір 10 жовтня працювало 111 медичних працівників (12 % від загальної кількості).

11 жовтня також повідомляли, що у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. Через це 2 мільйони жителів регіону можуть залишитися без електропостачання.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media