Зберегти пам'ять про рідних назавжди: в Україні створили платформу, де можна розмістити спогади про померлих

. Скриншот із сайту Inheart

В Україні запрацювала безкоштовна платформа Inheart — тут можна зберегти пам'ять про померлих близьких у цифровому форматі. Користувачі зможуть отримати QR-код, який можна розмістити на могилі, щоб мати швидкий доступ до спогадів.

На платформі можна розмістити біографію, фото і відео, листи та інші особисті спогади. Розробники повідомляють, що усі дані зберігатимуться на кількох серверах у різних країнах, "так ви зможете передавати пам'ять через покоління без побоювання втратити дорогі серцю архіви".

"Коли з життя пішла близька мені людина, всі ритуальні процеси лягли на мене. Багато аспектів у цій сфері здалися мені застарілими, нелогічними. Частину з них можна і варто було б диджиталізувати. Наприклад, пам'ять про померлого. Ось так і народилася ідея проєкту. Відтепер кожна людина зможе зберегти спогади про своїх близьких у єдиному безпечному та зручному місці", — розповів засновник платформи Олександр Сидоров для dev.ua.

Скриншот з головної сторінки сайту Inheart

Як скористатися платформою?

Насамперед потрібно створити сторінку пам'яті: заповнити її базовою інформацією, додати фото та відео. Після цього — поділитися посиланням на профіль із друзями померлої людини. Вони теж зможуть додати спільні фото або написати власні спогади.

Разом зі створенням сторінки користувач або користувачка отримає QR-код, який можна розмістити на могилі.

Розробники сервісу також подбали про те, щоб була можливість якомога точніше передати геолокацію — щоб родичі померлих могли легко їх знайти.

Для кращого розуміння, як працює платформа та як заповнювати сторінку памʼяті, тут створили профілі Івана Франка, Лариси Косач, Миколи Амосова, В'ячеслава Чорновола, Ігоря Сікорського та Василя Стуса.

Зараз розробники також працюють над окремим розділом для збереження пам'яті про українських військових, які загинули у російсько-українській війні.

Скриншот головної сторінки сайту

Скриншот з головної сторінки сайту Inheart

Скриншот з головної сторінки сайту Inheart

Скриншот з головної сторінки сайту Inheart

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media