Перейти до основного змісту

У Камʼянці-Подільському під час ремонту постраждала мозаїка, але її можна відновити

. Фото: Blacky Kamienczanka/Facebook

Активісти Камʼянця-Подільського повідомили в соціальних мережах, що у місті знищили панно монументаліста Івана Кляпетури. Фотографіями 9 жовтня поділилася краєзнавиця Ірина Пустиннікова.

За її словами на приміщенні пожежної частини на проспекті Грушевського під час ремонту мозаїку знищили: "Коли саме це сталося, сказати важко — я нечасто буваю у тому районі, побачила з вікна автобуса щойно. В серпні ще була точно".

"Найгірша риса українців — це охайність. Комусь от «неохайність» на фасаді муляла. Домуляла. Відсутність освіти і бажання охайності — це зброя масового знищення української культури", — додає вона.

Вона також зауважує, що два роки тому чиновник міськради Олександр Бондар надав дозвіл на руйнацію мозаїчної зупинки авторства Івана Кляпетури у передмісті Кам'янця.

Суспільне Культура звернулося до міської ради Кам'янця-Подільського.

У пресслужбі повідомили, що будівля перебуває у державній власності, нею користується Державна служба України з надзвичайних ситуацій і ніякого охоронного статусу в памʼятки немає.

Однак сама мозаїка вціліла. За словами представниці міської ради, вона не знищена, тільки зафарбована, і за потреби її можна відновити.

Зафарбована мозаїка. Фото: Blacky Kamienczanka/Facebook

Раніше Суспільне повідомляло, що у Львові знищили мозаїку "Інформаційний простір" у приміщенні видавництва "Вільна Україна". Це панно створив художник Богдан Сойка в 1981 році. Власник приміщення каже, що мозаїка зруйнувалася сама, однак місто звернулося до правоохоронців, президента та прем'єр-міністра.

Керівниця справами міського виконкому Наталія Алєксєєва повідомила, що про знищення мозаїки також написали заяву до поліції. І далі розглядатимуть, чи можна мозаїку відновити і якими способами, адже, як повідомив власник, жодного шматка смальти, із якої була виготовлена мозаїка — не збереглося.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції