Книжку Майка Йогансена "Подорож ученого доктора Леонардо..." надрукують польською та англійською

Польське та американське видання. Фото: Wydawnictwo KEW/facebook, books.huri.harvard.edu

Книжку "Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію" Майка Йогансена видадуть восени в Польщі та навесні у США.

Польща

Восени у польському видавництві фонду Коледжу Східної Європи Яна Новака-Єзоранського у Вроцлаві — Wydawnictwo KEW — вийде друком роман Йогансена.

Над перекладом працював Мацей Піотровський, а над віршами — Адам Поморський. Дизайн обкладинки створив Пан Камінський (Pan Kamiński).

"Майкова Йогансенова смілива «пейзажна книжка» — це авангардна п’єса з культурними умовностями та архетипами від «Дон Кіхота» до кінематографу 1930-х рр. Це гімн українській природі Херсона та Харкова, але водночас дотепний сюжет на межі нісенітниці", — ідеться в описі.

Книжку планують видати у жовтні.

США

А у травні 2024 року книжка вийде у видавництві Гарвардського університету в перекладі Вільяма Блекера (Dr Uilleam Blacker).

"Роман буяння і примхи, що деконструює самі принципи написання роману і відчужує повсякденні явища, «Подорож доктора Леонардо...» знаменує собою вершину українського модернізму перед тим, як він був жорстоко обірваний сталінськими репресіями", — йдеться в описі на сайті видавництва.

Також там зауважують, що цей текст обовʼязковий для прочитання усім, хто зацікавлені у відкритті українського модернізму.

Хто такий Майк Йогансен і про що його книжка "Подорож ученого доктора Леонардо..."

Справжнє імʼя Майка Йогансена — Михайло Йогансен. Він народився у Харкові в родині вчителя німецької мови. Його батько був родом із Латвії (сам Йогансен інколи говорив, що зі Швеції чи Норвегії), а матір — зі старобільських козаків.

Йогансен — один із засновників літературного об'єднання ВАПЛІТЕВільна академія пролетарської літератури .

Жертва сталінських репресій. У 1937 році його заарештували працівники НКВС нібито за те, що він "брав участь в антирадянській націоналістичній організації". Пізніше його розстріляли в тюрмі НКВС у Києві. Як свідчать архівні документи, тіло таємно поховали у Биківнянському лісі.

"Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію" — це другий роман Йогансена. Основа сюжету — це подорож головних героїв українськими степами та їхні зустрічі з різними яскравими особистостями.

Вперше твір опублікували як дві окремі повісті у журналі "Літературний вісник" 1929 року, а у 1932-му додали третю частину.

Роман належить до авангардистського напряму. Тут поєднуються різні класичні жанри та архетипи персонажів: класичний пригодницький та любовний роман, соціально-побутова повість, соцреалізм, романтичний революційний стиль.

У 2021 році переклад роману видали у Нідерландах та Великій Британії, а у 2023-му — в Німеччині.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media