Українська кіноакадемія підтримала режисерку Аґнєшку Голланд — її фільм "Зелений кордон" про ставлення польського уряду до біженців критикує влада Польщі.
"Як і кожен творець, кінорежисер має право порушувати у своїх творах важливі соціальні теми й ставити контроверсійні загальнолюдські питання, які на сьогодні є надзвичайно злободенними та можуть мати ефект сповільненої дії в майбутньому", — зазначають в організації.
"Фільми Аґнєшки Голланд завжди не тільки відзначалися високою кінематографічною якістю, а й піднімали ідеї свободи, емпатії, гуманізму, часто торкаючись болючих соціальних тем".
Українська кіноакадемія подякувала режисерці за послідовну підтримку українців у боротьбі проти країни-агресорки Росії.
А також закликала припинити образи та погрози на її адресу: "Кіноспільнота має гуртуватися і вступатись за право митців на свободу слова та на увагу до важливих, подекуди болючих суспільних тем".
Чому в Польщі розкритикували фільм
Стрічка "Зелений кордон" розповідає історію сирійської сім'ї, яка намагається потрапити до Європи через білорусько-польський кордон у 2021 році, і про жорстоке поводження з ними збоку польських прикордонників. Фільм навіть отримав спеціальний приз журі на Венеційському кінофестивалі
Однак міністр юстиції Польщі Збіґнєв Зьобро порівняв картину з нацистською пропагандою, що "показує поляків як бандитів і вбивць". А заступник міністра внутрішніх справ Блажей Побожі назвав фільм "огидним наклепом", який "шкодить польській державі й полякам".
Президент Анджей Дуда також розкритикував фільм, припустивши, що краще було б зняти фільм про польську відповідь на російську війну в Україні.
Позиція Аґнєшки Голланд
Режисерка у розмові з виданням The Guardian повідомила, що така критика застала її зненацька: "Я очікувала хвилі ненависті, пропаганди й заперечення, але замість хвиль ми маємо цунамі".
За словами Голланд, вона вважає, що питання міграції є надзвичайно важливим зараз, а до створення фільму її спонукало обурення тим, як уряд відреагував на те, що Польща стала міграційним маршрутом два роки тому.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media