В Україні видадуть книжку про киянку Майю Дерен, що змінила світове кіно

Ілюстрації з книжки "Оця Майя кіно знімала". Колаж Вікторія Желєзна/Суспільне Культура

Видавництво "Видавництво" анонсувало нову книжку з проєкту "Дівчата можуть усе!" про київську кінорежисерку, акторку і фотографиню Майю Дерен.

Сюжет книжки Оксани Лущевської "Оця Майя кіно знімала" розгортається навколо юної мисткині з Києва. Майя разом з сім'єю вимушено покидає рідний дім через антисемітські погроми.

"Попереду на них чекає Америка, а там — невідомість. Але Майї допомагає її щедра уява і хвацьке вміння помічати оригінальне у буденному. А ще у Майї є нафантазована подруга-кицька, яка веде її до мрії — знімкувати людей та тварин, а згодом і відкриє справу її життя — кінорежисуру", — йдеться в анотації.

У "Видавництві" розповідають, що ця книжка — про те, що фантазія допомагає долати труднощі, найзаповітніші мрії стають реальністю, якщо докладати зусиль, а кожна людина здатна на все, чого бажає її серце.

Ілюстрації до видання створила Олена Васіна.

Ілюстрації з книжки "Оця Майя кіно знімала". Видавництво "Видавництво"\Facebook
"Фентезійні ілюстрації Олени Васіної відтворюють екстраординарну й оригінальну атмосферу фантазії Майї Дерен. Це ще й перша художня спроба розповісти про дитинство Майї та про те, який шлях їй довелося пройти, щоб жити красиве життя і щоб Американський кіноінститут заснував премію імені Майї Дерен", — поділилося "Видавництво" у Facebook.
Ілюстрації з книжки "Оця Майя кіно знімала". Видавництво "Видавництво"\Facebook

Книжку вже можна передзамовити на сайті видавництва за ціною 300 гривень. У продажі "Оця Майя кіно знімала" з'явиться в грудні.

"Дівчата можуть усе" — літературний проєкт, у якому "Видавництво" висвітлює історії видатних українок. Серію відкрила книга Світлани Тараторіної "Оця Марія звірів малювала" про Марію Примаченко.

Майя Дерен (справжнє ім'я — Елеонора Деренковська) — американська кінорежисерка українського походження, що розпочала історію американського кіноавангарду та стала однією з найвпливовіших режисерок в історії кіно.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media