Фільм про Мустафу Джемілєва "Киснева станція" покажуть на кінофестивалі у Таллінні

. Пресслужба фільму "Киснева станція"

Світова прем’єра українського фільму про життя Мустафи Джемілєва "Киснева станція" режисера Івана Тимченка відбудеться у межах міжнародного Талліннського кінофестивалю "Темні ночі" (PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival). Про це 27 вересня повідомила пресслужба Держкіно.

Фільм "Киснева станція" засновано на біографічних подіях з життя Мустафи ДжемілєваМустафа Джемілєв — політичний та громадський діяч України кримськотатарського походження, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політичний в'язень. та змальовує події літа 1980-го року — після понад 300-денного голодування Мустафи, яке зробило його відомим на весь світ.

"Щодня він наповнює киснем іржаві балони і котить їх на причал. Це монотонна та виснажлива робота, і в ній він уподібнюється до міфологічного Сізіфа. Це не перше й не останнє його ув’язнення, і здається, що триватиме воно нескінченно…" — йдеться в описі стрічки.

За лаштунками зйомок фільму "Киснева станція". Пресслужба фільму "Киснева станція"

Це вже другий повнометражний ігровий фільм Івана Тимченка за сценарієм Михайла Бриниха, заснований на ретельному дослідженні документального матеріалу: раніше вони працювали над стрічкою "Іловайськ".

Робота над проєктом почалася п’ять років тому після знайомства творчої групи особисто з Мустафою Джемілєвим.

"В історії Мустафи Джемілєва мене зацікавила саме ось ця міфологічна, екзистенційна проблематика. Колись Альбер Камю намагався відповісти на запитання: чи може Сізіф бути щасливий? В яку саме мить Сізіф здатен відчути і зрозуміти, що таке щастя? Власне, сценарій фільму «Киснева станція» і почався як спроба знайти відповідь на це питання — завдяки життєвому прикладу Мустафи Джемілєва", — підкреслює Бриних.

Оператор Томас Стоковскі є відомим у Європі фахівцем, а композитор фільму Джун Міяке працював над музикою до фільмів режисерів Віма Вендерса та Олівера Стоуна. Роль Мустафи Джемілєва виконав Борис Орлов.

Стрічку створено у копродукції України, Чехії та Словаччини.

Що відомо про кінофестиваль у Таллінні

Талліннський кінофестиваль "Темні ночі" — щорічний кінофестиваль, який проходить зі 1997 року в естонському місті Таллінн наприкінці листопада. З травня 2006 року фестиваль — асоційований, з 2008 — повноправний член Міжнародної федерації кінопродюсерів (FIAPF).

З 2014 року Талліннський кінофестиваль "Темні ночі" належить до переліку 15 кінофестивалів категорії А. Цього року фестиваль пройде з 3 по 19 листопада.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media