Стримінгові платформи видалили пісню "Люди на Землі" Anton Velboi: артист пояснює, чому це сталося та як допоможе суд

Фото: Сергій Галушка/Радіо Промінь

Музикант Anton Velboi (Антон Вельбой) вважає, що потрапив у юридичну пастку співпраці з музичним лейблом PAPA music, з яким досі має контракт. Його сингл "Люди на Землі" був заблокований на стримінгових платформах на другий день, а кліп на пісню за режисурою Сашка Багазія видалив YouTube. Anton Velboi вважає, що ситуацію з правами у його випадку може вирішили лише суд.

Про це він повідомив у етері шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо Промінь.

"У мене був і є контракт з лейблом PAPA music. Він не розірваний. Я думав: якщо випущу пісню під новим ім'ям, напишу сам музику і слова, якщо ніхто, крім мене, не буде до цього дотичний, то мені вдасться. Але виявилось, що це все не так просто. Наприклад, дистриб'ютор дистриб'ютору може подзвонити з вимогою видалити трек музиканта з усіх платформ, бо він, мовляв, його артист. І ніхто не відмовить, бо, скажімо, у PAPA music чи Best Music є авторитет, за допомогою якого вони можуть впливати на музичну індустрію в нашій країні. Тому трек видалили, заблокували кліп на YouTube", — повідомляє музикант.

За словами музиканта, псевдонім Wellboy він вигадав сам. "Я завжди був Wellboy: в соціальних мережах, на шоу «X-Фактор», ще до «Гусей», «Вишень» та інших моїх пісень… Коли я це втратив, то не знав, що робити. Звісно, можна було б вигадати собі псевдонім, наприклад, Брудний розбійник чи Хороший хлопчина, але я вирішив, що просто залишу ім'я та прізвище в такому написанні, як у паспорті. І це точно у мене ніхто не забере", — каже він.

Артист говорить, що налаштований боротися, зараз тривають суди за ім'я виконавця.

Тепер музикант працює з Мартою Останковою, колишньою працівницею PAPA music. І, обертаючись назад, думає, що ситуацію можна було би розв'язати інакше, "вирішити тихенько і скромно".

За його словами, мирну угоду він бачить так: "Хочеться писати нові пісні, їздити, виступати, підтримувати тих, хто цього потребує, і просто виконувати свою музику. Я б хотів, щоб вони мені дозволили виступати під псевдонімом Wellboy, щоб не блокували мій новий контент. Я прагну розірвання контракту, бо коли його підписував, не думав, що все так складно. Мені здавалось, що це як робота. І якщо ти на ній не витримуєш, то можеш звільнитися. Але виявляється, що все не так".

Про пісню "Люди на Землі"

"Ця пісня про людей на Землі. Вона вийшла дещо меланхолійною, а в деяких моментах танцювальною. Там є такі слова: «Ми висимо, як у ванній павутинка». Це такий складний людський стан, його важливо пережити й подолати в собі, бо нас хитає з боку в бік. Пісня ще й про те, що ми завжди шукаємо кращого в житті, про те, що на цьому шляху не слід зупинятися", — розповідає музикант.

Пісню створили влітку. Зі звуком допомагав музикант, саунддизайнер, саундпродюсер з Дніпра Олександр Слінченко. Сам трек також було записано у Дніпрі під "прильоти в місті".

Фото: Сергій Галушка/Радіо Промінь

Позиція лейблу PAPA music

Наразі PAPA music перебуває на стадії перемовин з Антоном Вельбоєм стосовно умов припинення контракту. Ключове питання — сума компенсації. Запропонована Антоном сума не влаштовує PAPA music, його не влаштовує та, що запросив лейбл. У компанії PAPA music зазначають, що запропонована сума компенсації майже в десять раз менша, ніж передбачена контрактом.

Контракт Антона Вельбоя з PAPA music є чинним, тому його пряма співпраця з музичним дистриб'ютором The Orchard є порушенням умов контракту.

Спочатку артист повинен закрити всі питання з PAPA music, потім може співпрацювати з іншии.

PAPA music є власником знаку для товарів і послуг Wellboy. Нова пісня Антона Вельбоя "Люди на Землі" видана компанією Wellboy Family. У PAPA music наголошують, що це вводить споживачів в оману.

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Щоб не пропускати найкращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст-шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media