"Свободу не дають, її беруть": у співачки Тучі вийшов новий кліп на підтримку ЛГБТІК+ спільноти

tucha_x/Instagram

Співачка Туча (Марія Тучка) презентувала кліп "Слеєрка" на своєму YouTube-каналі. Він заперечує стереотипи щодо ЛГБТІК+ і покликаний підтримати законопроєкт про цивільні партнерства.

"Це велике щастя народитись у потрібному місці і в потрібний час, але не менше — це знайти потрібних людей, своїх людей. Я вкотре передивляюсь «Слеєрку» і розумію, наскільки це Я. Ніколи не відчувала себе краще, в тому, що роблю", — ділиться виконавиця.

У своєму Instagram Туча додає, що скоро вийде мерч на тему кліпу: футболки, худі та прикраси. Кошти з продажів підуть, зокрема, на ЗСУ.

Сам кліп створений, аби підтримати права ЛГБТІК+-спільноти. У відео Туча танцює з представниками ЛГБТІК+. Наприкінці вони разом розбивають штучну стіну з написом "Патріархат" і образливими словами щодо ЛГБТ-людей.

Туча закликає писати листи до Верховної Ради України та в окремі комітети парламенту, що може допомогти з ухвалою законопроєкту № 9103 про інститут реєстрованих партнерств. За словами співачки, насамперед цей закон допоможе захистити права військових ЛГБТ, які не мають однакових можливостей із рештою громадян України.

Суть законопроєкту № 9103

У цій петиції на підтримку законопроєкту № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТІК+-військових.

Дехто з військових ЛГБТІК+ не дожили до моменту, коли зможуть оформити свої стосунки, додається у петиції. Автор документа також зазначає, що одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені, та не можуть ухвалити такі рішення самостійно.

Або в гіршому випадку, якщо він чи вона загинули, не можуть розпоряджатися тілом, одержати спадок за пільговими умовами чи соціальний захист з боку держави, як це передбачено для сімей військових або постраждалих від війни.

Співачка Туча — ведуча проєкту "Слей Шоу", створеного Суспільним Мовленням. Основні теми передачі: мова, музика, тренди, репутація, ідентичність.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media