Мстислав Чернов заборонив видавництву "Саміт-Книга" використовувати його ім'я через невиплату гонорару

Фото надане Мстиславом Черновим, Фото обкладинки із сайту видавництва "Саміт-Книга"

За два роки так і не отримав авторського гонорару — про це розповів журналіст, фотограф та письменник Мстислав Чернов 26 вересня у своєму Facebook. Його книжка "Часи сновидінь" вийшла у видавництві "Саміт-Книга" у 2021 році.

Чернов зауважив, що окрім відсутності авторського гонорару, видавництво приховує обсяг продажів (за словами письменника, йому мали звітувати кожні три місяці). Водночас імʼя автора продовжують використовувати для промо.

"Цим повідомленням я забороняю Івану Степуріну та видавництву «Саміт-Книга» використовувати моє імʼя та мою книгу для реклами. Я не хочу мати з ними нічого спільного", — написав Чернов.

Також він зауважує, що, очевидно, такі історії не поодинокі й закликає авторів звʼязатися з ним: "Маю підозри, що така робота з авторами має системний характер".

Суспільне Культура звернулося до видавництва "Саміт-Книга" по коментар та чекає на відповідь.

Чернов заборонив видавництву "Саміт-Книга" використовувати його імʼя для промо. Скриншот зі сторінки у Facebook

Хто такий Мстислав Чернов

Мстислав Чернов український відеограф, фотограф, фотожурналіст, режисер, воєнний кореспондент (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані) та письменник.

Він разом із колегами — фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою й журналісткою Василісою Степаненко — стали останніми журналістами, які висвітлювали знищення Росією Маріуполя. За це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Відеоматеріали з Маріуполя стали основою фільму "20 днів у Маріуполі", який ввійшов у конкурсну програму фестивалю "Санденс" у 2023 році й отримав приз глядацьких симпатій. Крім того, саме ця стрічка представлятиме Україну на "Оскарі-2024".

Про книжку "Часи сновидінь"

Роман вийшов у видавництві "Саміт-Книга" 2021 року. Пізніше його надрукували не тільки українською, а й англійською та російською.

На сторінці книги у видавництві зазначено, що цей роман — "підсумок восьмирічної праці Мстислава Чернова, відомого українського кореспондента Associated Press, переможця найпрестижніших світових конкурсів у сфері фото- і відеожурналістики".

"На вас чекає відчайдушна подорож на межі документалістики й психологічного детективу, де разом із героями роману вам до останньої сторінки доведеться шукати межу між війною і миром, самовдосконаленням і саморуйнуванням, коханням і ненавистю, реальністю і сновидінням", — йдеться в описі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media