Новий фільм режисерки Аґнєшки Голланд "Зелений кордон" критикують у Польщі

Аґнешка Голланд "Зелений коридор". Скриншот із трейлера до фільму

Новий фільм режисерки Аґнєшки Голланд "Зелений кордон" про ставлення польського уряду до біженців критикує влада Польщі. Міністр юстиції порівняв його з нацистською пропагандою.

Про це повідомляє видання The Guardian.

Фільм Голланд отримав спеціальний приз журі на Венеційському кінофестивалі. Стрічка розповідає історію сирійської сім'ї, яка намагається потрапити до Європи через білорусько-польський кордон у 2021 році, і про жорстоке поводження з ними збоку польських прикордонників.

Міністр юстиції Збіґнєв Зьобро порівняв картину з нацистською пропагандою, що "показує поляків як бандитів і вбивць". А заступник міністра внутрішніх справ Блажей Побожі назвав фільм "огидним наклепом", який "шкодить польській державі й полякам".

Президент Анджей Дуда також розкритикував фільм, припустивши, що краще було б зняти фільм про польську відповідь на російську війну в Україні: "Мільйони поляків відкрили свої серця і прийняли українців у свої домівки. Що відчувають ці люди сьогодні, коли бачать, що відома режисерка замість того, щоб знімати фільм про поляків, які відкривають свої серця... знімає фільм, який зводить наклеп на поляків і Польщу?".

У коментарі для видання режисерка повідомила, що така критика застала її зненацька: "Я очікувала хвилі ненависті, пропаганди й заперечення, але замість хвиль ми маємо цунамі. Я не очікувала, що протягом кількох днів три або чотири рази міністри юстиції, внутрішніх справ, президент країни й багато інших будуть атакувати мене на такому рівні ненависті й агресії".

За словами Голланд, вона вважає, що питання міграції є надзвичайно важливими зараз, а до створення фільму її спонукало обурення тим, як уряд відреагував на те, що Польща стала міграційним маршрутом два роки тому.

У польських кінотеатрах фільм з'явився 22 вересня. Голланд зазначила, що премʼєру не підлаштовували до виборів, але висловила сподівання, що після стрічки глядачі переглянуть свої погляди на людей, які застрягли на кордоні.

"Знаєте, це зовсім інша річ, коли ти бачиш якісь інтерв'ю чи документальні кліпи і коли ти бачиш все на власні очі й ототожнюєш себе з героями", — сказала вона.

Побожі також повідомив, що уряд замовив "спеціально підготовлений ролик, який показує елементи, відсутні в цьому фільмі" з похвалою роботі прикордонників, і буде просити кінотеатри показувати його перед показом фільму.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media