На співачку Lizzo позиваються за важкі умови праці, цькування та "сексуально небезпечну культуру"

lizzobeeating/Instagram

Колишня працівниця команди Lizzo, модельєрка Аша Деніелс подала до суду на американську співачку за знущання на робочому місці, расову дискримінацію, сексуальні домагання та важкі умови праці. Представники артистки відкидають звинувачення.

Про це пишуть видання The Hollywood Reporter та канал NBC News.

Позов подали того дня, коли LizzoСправжнє ім'я — Мелісса Вівіан Джефферсон мала отримати гуманітарну премію за просування інклюзивності та соціальної справедливості від коаліції Black Music Action.

У Вищий суд Лос-Анджелеса подали документ, який звинувачує співачку та керівників її проєкту Big Grrrl Big Touring у сексуальних домаганнях, дискримінації за расою та інвалідністю, помсті та агресії.

Це вже другий позов проти Lizzo за останні два місяці. На початку серпня троє колишніх гастрольних танцівників подали на співачку до суду за те, що вона нібито створювала для них вороже робоче середовище, де траплялися випадки сексуальних домагань, бодишеймінг і дискримінація. Аріанна Девіс, Крістал Вільямс і Ноель Родріґес стверджували, що їх "змушували терпіти сексуально принизливу поведінку" і "примушували брати участь у тривожних секс-шоу" між 2021 і 2023 роками.

Співачка Lizzo. lizzobeeating/Instagram

Позов Аші Деніелс базувався на попередньому, від танцівників. Доповнюючи претензії про сексуальні домагання, модельєрка Деніелс вказала на "небезпечну культуру на робочому місці з сексуальним підтекстом", яку підтримували Lizzo та гардеробниця Аманда Номура.

Аша Деніелс раніше вже працювала з Lizzo — розробляла індивідуальний одяг для її танцівників. Деніелс найняли на початку цього року для гастролей із виконавицею.

Сексуальні домагання, які закидають команді Lizzo

Аша стверджує, що одного разу в спільний чат команди Big Grrrl Big Touring, у складі якого були понад 30 людей, бекстейдж-менеджер надіслав фотографію чоловічих статевих органів.

Гардеробниця Номура, за свідченнями Деніелс, змушувала артисток шоу Lizzo перевдягатися перед чоловіками з команди, здебільшого білими, які "непристойно витріщалася" на жінок.

Під час перебування Big Grrrl Big Touring в нідерландському Амстердамі Аша бачила, як Аманда Номура та керівники туру "обговорювали наймання секс-працівників для розпусних дій, відвідування секс-шоу та придбання важких наркотиків". Модельєрка каже, що на неї тиснули, аби вона також брала в цьому участь.

Ще Аша розповіла, що в Амстердамі персонал нібито змушували спілкуватися з оголеними виконавцями шоу. Lizzo тиснула одну з позивачів, щоб та "доторкнулася до грудей однієї з оголених жінок, які виступали в клубі" і почала співати, закликаючи це зробити, хоча її підлегла показувала, як їй незручна ця ситуація.

Співачка Lizzo. lizzobeeating/Instagram

Важкі умови роботи

Деніелс описує виснажливий робочий графік: вона працювала 7 днів на тиждень по 20 годин щодня — з 7:00 ранку до 2:00 ночі. Їй часто відмовляли у перервах, а гардеробниця Аманда Номура контролювала робочий процес.

У позові також ідеться, що Номура не раз грубо лаялась на колег, обзивала танцівниць "товстими", "нікчемними" та "тупими". Номура транслювала негативні стереотипи про темношкірих жінок. Lizzo та адміністратори її команди нібито знали про таку поведінку гардеробниці, але ніяк її не зупиняли.

У позові йдеться, що Номура погрожувала Деніелс та всій команді, що "вб'є с*ку", "заріже с*ку". Вихоплювала їжу з рук працівників, які йшли на невеличку перерву. Штовхнула жінку з команди, коли та погрожувала звільнитися.

Номура нібито вивихнула щиколотку Деніелс, коли та пересувала вішак для одягу. Модельєрка хотіла вдягти ортопедичне взуття через цю травму, але Номура нібито змусила її перевзутися у кросівки. Після цього Деніелс не надали меддопомогу і так само не дозволяли відпочивати, як ідеться у позові.

Згідно із судовим позовом, Ашу Деніелс звільнили після того, як вона поскаржилася на Номуру.

Реакція команди Lizzo на звинувачення

Представник співачки сказав, що Рон Замбрано, який представляє інтереси Аші Деніелс у суді, намагався заплямувати артистку перед церемонією нагородження Black Music Action. Прессекретар співачки Стефан Фрідман звинуватив адвоката в тому, що він подав "фальшивий, абсурдний рекламний позов" від Аші, яка навіть ніколи не перетиналася з Lizzo.

"Ми приділимо цьому випадку стільки уваги, скільки він того заслуговує. Ніскільки", — додали в команді Lizzo.

Що Аша Деніелс каже про цю історію

Аша Деніелс підкреслила, що поводилась із Номурою люб'язно і взагалі спершу була в захваті від того, що працює у команді, яка начебто поділяє цінності розширення прав і можливостей жінок. "Мені як темношкірій жінці подобається, коли я бачу інших темношкірих жінок на великій сцені й вони застосовують свою публічність, щоби підняти наш статус", — сказала 25-річна Аша.

Колектив Lizzo вона вважає найтоксичнішим середовищем роботи серед усіх, де працювала досі. Після співпраці з Lizzo модельєрка страждає від тривожності, мігреней, запаморочення і хронічної втоми, у неї погіршився зір.

"Темношкірі жінки заслуговують працювати у таких місцях, де почуватимуться в безпеці; нас не переслідують, де нас не сексуалізують", – підсумовує позивачка.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media