Президент Туреччини поскаржився на "кольори ЛГБТ" в ООН, переплутавши їх з кольорами Цілей сталого розвитку

Президент Туреччини Таїп Ердоган прибув на зустріч із президентом Ради ЄС Шарлем Мішелем у Брюссель , Бельгія, 9 березня 2020 р. Фото: Reuters

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поскаржився, що йому незручно перебувати в залі ООН у "кольорах ЛГБТ". Приміщення цього тижня прикрашене в яскраві кольори Цілей сталого розвитку. Про це 22 вересня повідомило видання Reuters.

"Одне з питань, яке турбує мене найбільше... це те, що коли ви заходите до Генеральної Асамблеї ООН, ви бачите ЛГБТ-кольори на сходах та в інших місцях", — цитують Ердогана турецькі ЗМІ.

Ердоган додав, що хотів би обговорити це з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.

"Скільки зараз ЛГБТ у світі? Скільки б прав вони не мали на цих сходах, ті, хто проти ЛГБТ, мають стільки ж прав", — заявив турецький президент.

Президент Туреччини поскаржився на "кольори ЛГБТ" в залі ООН. Скриншот із сайту видання Reuters

Деякі дипломати ООН припустили, що Ердоган міг переплутати 17 кольорів, пов’язаних із Цілями сталого розвитку, з кольорами прапора ЛГБТ-спільноти (там їх усього шість — червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, синій і фіолетовий).

Хоча Гутерріш був активним прихильником прав ЛГБТК+ і висловлювався про дискримінацію, в штаб-квартирі ООН немає кольорів веселкового прапора.

У липні Туреччина оштрафувала 6 стримінгових сервісів за контент з ЛГБТК+, зокрема Netflix за фільм під назвою "АННЕ+" та іспанський серіал "Еліта", і Disney+ за епізод серіалу "З любовʼю, Віктор" під назвою The Sex Cabin. Такий контент нібито "суперечить суспільним і культурним цінностям та турецькій сімейній структурі".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media