Вірусний серіал про втечу китайського чайника з Британського музею перетворять на повнометражний мультфільм

Кадр із трейлера "Втеча з Британського музею"

У китайській версії TikTok — Douyin, — який також належить розробнику ByteDance, останній тиждень віруситься серіал "Втеча з Британського музею" (Escape from the British Museum) про нефритовий чайник, який перетворюється на жінку. Тепер його хочуть перетворити на анімаційний фільм. Про це 20 вересня повідомило видання The Guardian.

Серіал створити дві інфлюенсерки Pancake Fruit та Summer Sister, які мають 7,67 млн та 4,67 млн підписників відповідно. Видання зауважує, що сюжет перегукується із закликами китайських державних ЗМІ до британського уряду спокутувати "історичні гріхи" та повернути китайські культурні реліквії.

Серіал розповідає історію чайника, який намагається повернутися до Китаю за допомогою китайського журналіста, з яким він подружився в Лондоні, хоча відео знято в Единбурзі.

З моменту публікації два тижні тому на сервісі Douyin, серіал набрав понад 370 мільйонів переглядів.

За словами Pancake Fruit, ідею серіалу вони отримали від іншого китайського блогера і не чули про нещодавній скандал, пов'язаний з викраденням предметів з колекції Британського музею, коли писали сценарій.

Але тепер до Китайської кіноадміністрації подали заявку на створення анімаційної повнометражної версії "Втечі з Британського музею", сценарій до якої має написати Сюевень Ван. Невідомо, чи беруть участь в екранізації блогерки.

Згідно з анотацією, майбутній мультфільм розповідатиме історію китайських культурних реліквій, які перебувають у Британському музеї вже понад 100 років. Одного разу вони прокидаються "напередодні весняного фестивалю" і "тікають з Британського музею, бо сумують за батьківщиною і повертаються до Китаю на новий рік".

Пограбування Британського музею та повернення стародавніх предметів

Ще у серпні китайське видання Global Times опублікувало статтю, в якій закликало Британський музей "безоплатно повернути Китаю всі китайські культурні реліквії, придбані через неналежні канали".

Також там обговорювали викриття того, що з колекції музею зникло приблизно 1 500 історичних артефактів, а деякі з них з'явилися на eBay. Директор музею подав у відставку, а старшого куратора звільнили. Цей інцидент посилив заклики до повернення стародавніх предметів до їхніх рідних домівок.

Представник Британського музею заявив, що серед викрадених предметів не було жодних китайських артефактів: "Британський музей має довгу історію культурної співпраці з Китаєм, результатом якої стала низка важливих виставок, партнерств і дослідницьких проєктів. Він [Китай] прагне виставляти свої китайські колекції як тут, у Британському музеї, так і по всьому світу через наші програми обміну колекціями".

"Музей вважає, що демонстрація предметів з Китаю поряд з культурними матеріалами з інших частин світу допомагає людям краще зрозуміти довгу історію Китаю. Ми не отримували жодного офіційного запиту від китайського уряду про повернення будь-яких об'єктів колекції".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media